2. 4. 2013
Škriatkovia po kraji ukryli 500 pokladov, na nálezcov čakajú hodnotné ceny

Každý, kto chce spoznať atraktívne miesta bratislavského regiónu a zároveň si zasúťažiť, sa môže zapojiť do projektu „Objavuj poklady bratislavského regiónu“. Organizuje ho Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, potrvá od 1. do 27. apríla.

Projekt považujem za veľmi tvorivý nápad, ktorý nás môže posunúť smerom vpred, keď ľudí dostávame do aktívneho hľadania toho, čo je pekné v rámci Bratislavského samosprávneho kraja. V podstate sa opierame o  hypotézu, že vtedy sa cestovný ruch dobre rozvíja, keď aj ľudia, ktorí tu žijú, dobre poznajú atraktivity v rámci vlastného kraja,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Päťsto schránok s pokladmi je ukrytých v obciach Podunajska, Malokarpatska, Záhoria aj v Bratislave. Každý týždeň v pondelok dopoludnia, počínajúc 1. aprílom, odkryjú škriatkovia 125 súradníc, kde poklady ukryli. Každý, kto sa bude chcieť nájdeného pokladu zmocniť, o svojom objave škriatkov oboznámi na adrese nasielsompoklad@tourismbratislava.com. Škriatkovia ho budú inštruovať, ako ďalej postupovať.
 
Na hľadačov čakajú dva typy pokladov – okamžité výhry a zlosovateľné ceny. Medzi okamžité výhry patria napríklad voľné štarty na MTB maratón, zľavy do Intersportu či lístky na koncert skupiny Elán. Zlosovateľnými cenami sú pobyty a večere v piatich rozličných hoteloch.
 
Súťaž, pri ktorej možno spoznávať Bratislavskú župu, bude vyhodnotená 27. apríla na podujatí Picnic&Bike na Divokej vode.
 
Viac informácií je na http://www.objavujpoklady.sk/ a tiež na TA3

– BSK –

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok