28. 6. 2013
Školské zvonenie načas utíchlo
Každý piatok je pre školákov obľúbený, no osobitne tento, ktorým sa končí školský rok a začínajú sa letné prázdniny. Dnešok je vytúženým dátumom žiakov všetkých štyroch malackých základných škôl, troch štátnych a jednej cirkevnej, pre žiakov Spojenej školy na Pribinovej ulici, ale aj študentov oboch gymnázií.

Sviatok bolo cítiť od samého rána v uliciach mesta. Stretávali sme samé vyobliekané deti s kytičkami v rukách. Kvetinárstva mali riadny frmol a predavačky balili kvietky do alobalu, zatiaľ čo na ten svoj čakali zástupy kupujúcich. Pani učiteľky si predsa treba uctiť a na záver roka sa im za ich prácu poďakovať. Takto to robíme už odnepamäti a našťastie dobré zvyky ešte celkom nevyhynuli.

S fotoaparátom sme sa vybrali do Spojenej školy sv. Františka po pol deviatej, no to už sme pred školským klubom stretali deti s vysvedčeniami v rukách. „Vysvedčenia sú odovzdané a teraz sa chystáme na spoločnú slávnostnú sv. omšu a po nej sa uskutoční rozlúčka s deviatakmi – hovoríme tomu vyraďovanie,“ povedala nám pani učiteľka tretiakov nastúpených na nádvorí pred klubom.

Po omši sa všetkým prihovoril riaditeľ školy D. Masarovič, tí najšikovnejší od neho dostali verejné pochvaly a tešia sa aj z permanentiek na kúpalisko. Tak nech si to v zdraví užijú. Všetkým školákom aj študentom prajeme krásne a pohodové prázdniny!

Text, foto: T. Búbelová    
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 10. 2023
Z Malaciek do Sydney

Žije, pracuje, tvorí aužíva si život vAustrálii. Malačianka Natália Chabadová (32) odišla pred…

Zobraziť celý článok
Školstvo
2. 10. 2023
Stredné školy na jednom mieste. Nenechajte si ujsť Deň župných škôl v Bory Mall 

Chemici, kuchári, pekári, informatici, elektrotechnici, kvetinári či kaderníci na jednom mieste.…

Zobraziť celý článok