28. 6. 2013
Školské zvonenie načas utíchlo
Každý piatok je pre školákov obľúbený, no osobitne tento, ktorým sa končí školský rok a začínajú sa letné prázdniny. Dnešok je vytúženým dátumom žiakov všetkých štyroch malackých základných škôl, troch štátnych a jednej cirkevnej, pre žiakov Spojenej školy na Pribinovej ulici, ale aj študentov oboch gymnázií.

Sviatok bolo cítiť od samého rána v uliciach mesta. Stretávali sme samé vyobliekané deti s kytičkami v rukách. Kvetinárstva mali riadny frmol a predavačky balili kvietky do alobalu, zatiaľ čo na ten svoj čakali zástupy kupujúcich. Pani učiteľky si predsa treba uctiť a na záver roka sa im za ich prácu poďakovať. Takto to robíme už odnepamäti a našťastie dobré zvyky ešte celkom nevyhynuli.

S fotoaparátom sme sa vybrali do Spojenej školy sv. Františka po pol deviatej, no to už sme pred školským klubom stretali deti s vysvedčeniami v rukách. „Vysvedčenia sú odovzdané a teraz sa chystáme na spoločnú slávnostnú sv. omšu a po nej sa uskutoční rozlúčka s deviatakmi – hovoríme tomu vyraďovanie,“ povedala nám pani učiteľka tretiakov nastúpených na nádvorí pred klubom.

Po omši sa všetkým prihovoril riaditeľ školy D. Masarovič, tí najšikovnejší od neho dostali verejné pochvaly a tešia sa aj z permanentiek na kúpalisko. Tak nech si to v zdraví užijú. Všetkým školákom aj študentom prajeme krásne a pohodové prázdniny!

Text, foto: T. Búbelová    
Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok