19. 2. 2013
ŠK Žolík Malacky víťazom turnaja Pohár župana BSK

Každoročne sa počas zimnej prestávky koná turnaj o Pohár župana Bratislavského samosprávneho kraja, ktorého sa zúčastňujú aj mladí futbalisti ŠK ŽOLÍK Malacky. Predošlé dva ročníky skončili na druhom mieste a verili, že tento ročník by mohli  do tretice aj vyhrať.

Turnaj sa skladá zo základnej a finálovej časti. Základnú časť ,,B,, skupinu  futbalisti ŽOLÍK prešli doslova spanilou jazdou, v ktorej odohrali šesť zápasov a strelili 76 gólov. Inkasovali len 9. Presvedčivo teda vyhrali a postúpili do finálovej časti aj s mužstvom Ivanka pri Dunaji zo skupiny ,,A,, spolu s FC RUŽINOV a DEVINSKA NOVÁ VES.

Finálový  turnaj sa konal 16. februára v dome športu pri BFZ  a začal sa nepríjemnou správou. Zúčastniť sa nemohol hlavný tréner Ďuriš, pretože ho skolila nepríjemná chrípka. Hralo sa teda pod vedením jeho asistenta Mifkoviča. V záverečnom turnaji sa stretli mužstvá Ivanky pri Dunaji a FC Ružinov. Ivanka prehrala v pomere 7:3 a v súboji ŠK Žolík – Devínska Nová Ves presvedčivo vyhrali hráči Žolíka 12:2 a postúpili do finále s mužstvom Ružinova.
V boji o tretie miesto sa stretli Devínska Nová Ves – Ivanka pri Dunaji, ktorý vyhrala Devínska. Finálový zápas ŠK ŽOLÍK MA – FC RUŽINOV  sa hral vo vysokom tempe. Zo začiatku prvého polčasu sa striedalo vedenie, ale hráči Žolíka napokon vyhrali zápas 9:5  a stali sa víťazom turnaja. Vylepšili si tiež bilanciu zimnej prestávky  počas ktorej hrali tri turnaje a všetky tri vyhrali (POHÁR PRIMÁTORA PEZINKA, ZIMNÝ HALOVÝ TURNAJ, POHÁR ŽUPANA BSK). To značí aj to, že práca s mládežou v ŠK ŽOLÍK je vzhľadom na podmienky na vysokej úrovni a to vďaka vedeniu, trénerom  a niekoľkým sponzorom, ktorí sú zapálení pre futbal.

Zostava ŠK ŽOLÍK :
Tréneri:
R. Ďuriš, J. Mifkovič
Hráči: A. Havlík, J. Hitmar, L. Ďuriš, T. Mifkovič, M. Kovár, S. Foltýn, M. Lorinczi, R. Muškát, D. Čeřovský, R. Sova.
                                                                                              

Text, foto: A.H.

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok