15. 6. 2022
Seniori v informačnom svete
Desať seniorov z Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (OO JDS) Malacky vstúpilo začiatkom júna do digitálneho sveta, v ktorom sa naučia pracovať s tabletom a internetom, vďaka čomu si rozšíria svoje vedomosti. Navštevujú pilotný program v rámci projektu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s názvom Zlepšenie digitálnej zručnosti seniorov.

   Učia sa základy práce s digitálnym zariadením, vyhľadávať informácie na internete, online komunikáciu, ale tiež informačnú bezpečnosť. Iste sa tak budú ľahšie „pohybovať“ v súčasnej digitálnej spoločnosti. IT školenie je bezplatné a priestory pre výučbu poskytlo mesto. „Chceme byť plnohodnotnou súčasťou nášho sveta. Ďakujeme za túto možnosť vzdelávania sa,“ vráví v mene našich dôchodcov predsedníčka OO JDS Malacky Ružena Mrázová. Na konci školenia dostanú seniori tablet i dátový balíček na internetové pripojenie.
   Druhá fáza projektu sa uskutoční v septembri a neskôr bude pokračovať až do roku 2026. Pilotné školenie odštartovali seniori z JDS, ale na ďalších školeniach sa môžu zúčastniť aj ďalší seniori.

Text: -naty-/JDS, foto: -otano-

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok