15. 6. 2022
Seniori v informačnom svete
Desať seniorov z Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (OO JDS) Malacky vstúpilo začiatkom júna do digitálneho sveta, v ktorom sa naučia pracovať s tabletom a internetom, vďaka čomu si rozšíria svoje vedomosti. Navštevujú pilotný program v rámci projektu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s názvom Zlepšenie digitálnej zručnosti seniorov.

   Učia sa základy práce s digitálnym zariadením, vyhľadávať informácie na internete, online komunikáciu, ale tiež informačnú bezpečnosť. Iste sa tak budú ľahšie „pohybovať“ v súčasnej digitálnej spoločnosti. IT školenie je bezplatné a priestory pre výučbu poskytlo mesto. „Chceme byť plnohodnotnou súčasťou nášho sveta. Ďakujeme za túto možnosť vzdelávania sa,“ vráví v mene našich dôchodcov predsedníčka OO JDS Malacky Ružena Mrázová. Na konci školenia dostanú seniori tablet i dátový balíček na internetové pripojenie.
   Druhá fáza projektu sa uskutoční v septembri a neskôr bude pokračovať až do roku 2026. Pilotné školenie odštartovali seniori z JDS, ale na ďalších školeniach sa môžu zúčastniť aj ďalší seniori.

Text: -naty-/JDS, foto: -otano-

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok