16. 5. 2022
Sárino prvé pódium v sezóne
    Zdá sa, že sústredenie na Kanárskych ostrovoch, tréning so Saganovcami a najmä veľké odhodlanie a vytrvalosť pri tímovom úsilí prinášajú prvé výsledky v tejto sezóne. Malačianka Sára Bilkovičová sa cyklistike venuje iba krátko, veď ešte pred covidom patrila k úspešnej stolnotenisovej partii, ktorá nedávno získala ocenenie Športovec roka.
Dnes už je to predovšetkým bicykel a Sára teraz získala prvé pódiové umiestnenie v sezóne. Na Prievidzskom cyklomaratóne obsadila tretie miesto. „Cyklomaratón bol pre mňa veľká športová výzva,“ hovorí S. Bilkovičová.

Počasie i autá
    Cyklomaratón v okolí Príevidze mal dĺžku 130 km. Cesty neboli pri podujatí uzatvorené, takže cyklisti si museli dávať veľký pozor na prechádzajúce autá. „Od začiatku sa išlo vysoké tempo, lebo všetky kategórie štartovali spoločne. Eliťáci to hneď od začiatku potrebovali roztrhať, aby nešiel veľký balík pokope. Išla som vo väčšej skupinke, bolo nás asi 10, ale postupne niektorí odpadávali. Nakoniec sme ostali iba traja a úspešne sme sa dotiahli do cieľa. Profil trate bol pomerne rovinatý, občas sa tam objavili „brdky“(malé kopce – poznámka autora), až na cca 90. kilometri bol 5-kilometrový kopec. Najväčší boj sme zvádzali s počasím, najmä s bočným vetrom. Ten nás dosť potrápil. Medzi ženami som štartovala s kolegyňami z tímu, ktorým sa nepodarilo prísť do cieľa. Odstavilo ich počasie alebo defekty,“ opisuje Sára.

Preteky aj doma
     Od začiatku sezóny už Sára absolvovala štyri preteky. Nebyť nešťastného pádu, medaila mohla prísť už v českom Hlohovci, no nakoniec z toho bolo 4. miesto. V Slovenskom pohári sa zas v jednom z dvoch pretekov podarilo pekné 5. miesto. Najbližšie sa naša cyklistka zúčastní na pretekoch v českom Kyjove. „29. mája by mali byť preteky v Perneku, ktoré pôjdu aj cez Malacky. Na nich by som sa chcela zúčastniť. Počas sezóny budem pretekať v rámci Slovenského i Českého pohára,“ uzavrela Sára.

Text: J. Hargaš, foto: BRS Kaktus Bike a Ján Melicher/jmphoto.sk

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…