7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky – v Seredi a Perneku. Na cyklomaratóne v Seredi sa zišla slušná konkurencia, no Sára sa nestratila a 116 kilometrovú trať prešla za 3 hodiny aj 43 minút s priemernou rýchlosťou 31,38 km/h. To stačilo na pekné 9. miesto medzi ženami a navyše 1. miesto medzi cyklistkami do 25. rokov.

V Perneku bola Sára medzi ženami druhá, no bola tam výrazne menšia konkurencia. Podstatnejší tak bol skôr výkon ako umiestnenie. „Maratón v Seredi hodnotím veľmi pozitívne. 116 kilometrov bolo prevažne rovinatých so záverečnými stúpaniami. Preteky boli výborne organizované, súčasťou boli aj sprievodné vozidlá a motocykle i organizátori na križovatkách, takže som sa cítila bezpečne a mohla sa väčšmi sústrediť na svoj výkon,“ povedala S. Bilkovičová.

Na oboch pretekoch sa zúčastnil aj ďalší malacký cyklista Peter Pavlík, ktorý je zároveň Sáriným kolegom z tímu.  Mužskú skupinu ich tímu vedie bývalý výborný pretekár Juraj Sagan.  V Seredi to bola pre Petra Pavlíka 196. priečka, v Perneku 26. miesto so stratou len niečo vyše 6 minút na víťaza.

Sára sa aktuálne pripravuje na majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, ktoré budú 22. – 25. júna v Tlmačoch. Predstaví sa v pretekoch s hromadným štartom a v časovke. Držíme palce!

Text: J. Hargaš, foto: FB S. Bilkovičovej