7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky – v Seredi a Perneku. Na cyklomaratóne v Seredi sa zišla slušná konkurencia, no Sára sa nestratila a 116 kilometrovú trať prešla za 3 hodiny aj 43 minút s priemernou rýchlosťou 31,38 km/h. To stačilo na pekné 9. miesto medzi ženami a navyše 1. miesto medzi cyklistkami do 25. rokov.

V Perneku bola Sára medzi ženami druhá, no bola tam výrazne menšia konkurencia. Podstatnejší tak bol skôr výkon ako umiestnenie. „Maratón v Seredi hodnotím veľmi pozitívne. 116 kilometrov bolo prevažne rovinatých so záverečnými stúpaniami. Preteky boli výborne organizované, súčasťou boli aj sprievodné vozidlá a motocykle i organizátori na križovatkách, takže som sa cítila bezpečne a mohla sa väčšmi sústrediť na svoj výkon,“ povedala S. Bilkovičová.

Na oboch pretekoch sa zúčastnil aj ďalší malacký cyklista Peter Pavlík, ktorý je zároveň Sáriným kolegom z tímu.  Mužskú skupinu ich tímu vedie bývalý výborný pretekár Juraj Sagan.  V Seredi to bola pre Petra Pavlíka 196. priečka, v Perneku 26. miesto so stratou len niečo vyše 6 minút na víťaza.

Sára sa aktuálne pripravuje na majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, ktoré budú 22. – 25. júna v Tlmačoch. Predstaví sa v pretekoch s hromadným štartom a v časovke. Držíme palce!

Text: J. Hargaš, foto: FB S. Bilkovičovej

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok