20. 9. 2012
Šanca na pridelenie nájomného bytu existuje, žiadosť však nie je podaná

Vedenie mesta Malacky v nijakom prípade nezľahčuje zložitú životnú situáciu rodiny Dobrovodských a v rámci možností, ktoré sú samospráve dané v súlade platnými zákonmi, starostlivo a v tomto čase ešte intenzívnejšie vykonáva svoju činnosť v záujme dodržiavania pravidiel susedského spolužitia a eliminácie vzájomného napätia.

„Chápeme postavenie pána Dobrovodského a na viacerých úsekoch konáme. Práve preto sa musíme dôrazne ohradiť voči jeho tvrdeniam, uverejneným v denníku Nový čas 19. 9. 2012  v článku s názvom Pre Dobrovodského sociálny byt nemáme! Jeho tvrdenia o tom, že mesto Malacky toleruje porušovanie zákonov zo strany Rómov, sú nepravdivé, o čom svedčí množstvo konkrétnych vykonaných kontrol, opatrení a udelených sankcií. Rovnako vyjadrujeme poľutovanie nad skutočnosťou, že autor reportáže sa spolieha na jediný zdroj a neposkytol možnosť vyjadrenia aj zástupcom nášho mesta,“ ohradzuje sa prednosta MsÚ v Malackách D. Vavrinec.

Jednostranná interpretácia totiž nedáva priestor na vysvetlenie, že mesto má len byty pre sociálne slabých a neprispôsobivých občanov. Ide o byty na Hlbokej ulici, kde žije časť rómskej komunity a dá sa predpokladať, že o takýto sociálny byt by pán Dobrovodský nemal záujem.

Nájomné byty v lokalite Pri Maline, ktoré boli skolaudované a odovzdané pred rokom, poskytujú  ľuďom aj na dočasné ubytovanie v mimoriadnych životných situáciách. Prideľuje ich primátor mesta na odporúčanie odbornej bytovej komisie. Tá posudzuje žiadosť a priložené prílohy žiadateľov a ich súlad s príslušným všeobecno-záväzným nariadením mesta Malacky. Ak žiadateľ náležitosti spĺňa, komisia odporučí primátorovi žiadateľovi byt prideliť.

„Pán Dobrovodský má možnosť využiť túto príležitosť a po splnení podmienok mesto je pripravené podať mu pomocnú ruku v rámci svojich možností. Mrzí nás, že pán Dobrovodský sa vyjadruje o možnom postoji vedenia mesta v čase, keď ešte mesto od neho žiadnu oficiálnu žiadosť nezaevidovalo,“ uvádza D. Vavrinec a opakovane upozorňuje, že možnosti dané zákonmi sú pre samosprávu obmedzené. Podľa neho je nevyhnutná zmena zákonov  s jednoznačným určením kompetencií, zodpovednosti a možných sankčných opatrení – a teda na ťahu je štát.

-ts-

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok