20. 9. 2012
Šanca na pridelenie nájomného bytu existuje, žiadosť však nie je podaná

Vedenie mesta Malacky v nijakom prípade nezľahčuje zložitú životnú situáciu rodiny Dobrovodských a v rámci možností, ktoré sú samospráve dané v súlade platnými zákonmi, starostlivo a v tomto čase ešte intenzívnejšie vykonáva svoju činnosť v záujme dodržiavania pravidiel susedského spolužitia a eliminácie vzájomného napätia.

„Chápeme postavenie pána Dobrovodského a na viacerých úsekoch konáme. Práve preto sa musíme dôrazne ohradiť voči jeho tvrdeniam, uverejneným v denníku Nový čas 19. 9. 2012  v článku s názvom Pre Dobrovodského sociálny byt nemáme! Jeho tvrdenia o tom, že mesto Malacky toleruje porušovanie zákonov zo strany Rómov, sú nepravdivé, o čom svedčí množstvo konkrétnych vykonaných kontrol, opatrení a udelených sankcií. Rovnako vyjadrujeme poľutovanie nad skutočnosťou, že autor reportáže sa spolieha na jediný zdroj a neposkytol možnosť vyjadrenia aj zástupcom nášho mesta,“ ohradzuje sa prednosta MsÚ v Malackách D. Vavrinec.

Jednostranná interpretácia totiž nedáva priestor na vysvetlenie, že mesto má len byty pre sociálne slabých a neprispôsobivých občanov. Ide o byty na Hlbokej ulici, kde žije časť rómskej komunity a dá sa predpokladať, že o takýto sociálny byt by pán Dobrovodský nemal záujem.

Nájomné byty v lokalite Pri Maline, ktoré boli skolaudované a odovzdané pred rokom, poskytujú  ľuďom aj na dočasné ubytovanie v mimoriadnych životných situáciách. Prideľuje ich primátor mesta na odporúčanie odbornej bytovej komisie. Tá posudzuje žiadosť a priložené prílohy žiadateľov a ich súlad s príslušným všeobecno-záväzným nariadením mesta Malacky. Ak žiadateľ náležitosti spĺňa, komisia odporučí primátorovi žiadateľovi byt prideliť.

„Pán Dobrovodský má možnosť využiť túto príležitosť a po splnení podmienok mesto je pripravené podať mu pomocnú ruku v rámci svojich možností. Mrzí nás, že pán Dobrovodský sa vyjadruje o možnom postoji vedenia mesta v čase, keď ešte mesto od neho žiadnu oficiálnu žiadosť nezaevidovalo,“ uvádza D. Vavrinec a opakovane upozorňuje, že možnosti dané zákonmi sú pre samosprávu obmedzené. Podľa neho je nevyhnutná zmena zákonov  s jednoznačným určením kompetencií, zodpovednosti a možných sankčných opatrení – a teda na ťahu je štát.

-ts-

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok