7. 5. 2012
Saltare Orbis 2012

Tanečný masaker – aj tak by sa dal nazvať 5. ročník celoslovenskej tanečnej súťaže s názvom Saltare orbis 2012. Tanečné štúdio Saltatrix každoročne organizuje súťaž pre súbory z každého kúta Slovenska, ktoré si prichádzajú do Malaciek zmerať svoje tanečné schopnosti. Tento rok sa súťaž uskutočnila v sobotu 5. mája a zožala nevídaný úspech. Prihlásil sa rekordný počet skupín.

O tom, že súťaž sa konala naozaj vo veľkom štýle, svedčí aj neuveriteľných 16 hodín, počas ktorých sa nepretržite na parkete striedali tanečníci. Organizátori podľa počtu prihlásených predpokladali, že zápolenie tanečných skupín bude trvať dlhšie, a preto posunuli pôvodný začiatok z deviatej na ôsmu hodinu. Vtedy už pred ŠH Malina stáli desiatky autobusov a áut. Do športovej haly sa hrnuli nielen tanečníci, ale aj diváci.
Tých sa v hľadisku počas dňa vystriedalo vyše 800. Na súťaži sa predstavilo viac ako 1600  tanečníkov v 258 choreografiách. Tanečné majstrovstvo hodnotilo osem odborníkov, ktorí sa striedali v závislosti od kategórie. Ráno sa začínalo scénickým tancom a živým disco tancom, neskôr prišiel na rad show dance, open či malé choreografie. Záver patril najpopulárnejšej a najviac obsadenej kategórii – hip-hopu.  Ocenenie si odniesli tanečníci za 115 choreografií. Medzi nimi boli aj domáci saltatrixáci, ktorí sa z úspechu tešili až desaťkrát (v rôznych vekových kategóriách).

Text: N. Slobodová; foto: -naty, tabu-

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok