10. 9. 2018
Šaľa zbúrala nádeje Strojára už v prvom polčase

Malackí hádzanári sa v rámci druhého kola extraligy mužov predstavili na palubovke HKM Šaľa. Na stretnutie však nebudú spomínať v dobrom, domáci hádzanári im uštedrili vysokú prehru 20:35.
 Strojár do Šale pricestoval len s jedenástimi mužmi na súpiske, domáci nastúpili v plnej sile. Tento fakt sa začal prejavovať od prvých minút zápasu, Šaľania bez väčších starostí zvyšovali svoj strelecký účet. Stav na konci prvého polčasu bol hrozivý – domáci viedli 19:5.
 V druhom polčase Šaľa naďalej dusila svojho súpera, pričom si konštantne udržiavala náskok aspoň pätnástich gólov. Malackí brankári Dušan Roško s Romanom Piačekom predviedli niekoľko dobrých zákrokov, ale na odvrátenie debakla to nestačilo. Malačania nakoniec nastrieľali v improvizovanej zostave Šali aspoň dvadsať gólov, domov pocestovali s prehrou 20:35. Pätnásť gólov v sieti domácich z druhého polčasu však vylepšilo dojem zo stretnutia. Po dvoch kolách patrí Strojáru v extraligovej tabuľke posledná priečka. Na prvé body si budú musieť ešte počkať, najbližšie sa o ne pobijú v sobotu 15. septembra, kedy na svojej palubovke privítajú HK Agro Topoľčany.

HKM Šaľa – TJ Strojár Malacky 35:20 (19:5)
Zostava Strojára Malacky: Dušan Roško (Roman Piaček) – Tomáš Baláž, Pavol Bízek (1), Martin Hlaváč, Robert Baláž, Ivan Oslej (2), AnurBurnazovič (6), Roman Valachovič (8), Mário Prevaj (1), YevhenRakatynets (2)

M. Binčík

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…