31. 3. 2017
S Jozefom Banášom o politike, živote i mystike

Idioti v politike, Zóna nadšenia, Kód 1, Kód 7, Kód 9, Zastavte Dubčeka – pod týmito a ďalšími knihami je podpísaný Jozef Banáš. Úspešný spisovateľ a bývalý politik sa zastavil v Malackách už po niekoľkýkrát, tentoraz bol hosťom našej knižnice v rámci mesiaca knihy.

V priestoroch galérie MCK sa hovorilo o cestách Jozefa Banáša po svete, o okolnostiach vzniku jeho kníh, ale aj o mysticizme a svetových náboženstvách – teda o témach, ktoré spisovateľ vo svojich dielach tlmočí čitateľom. Dozvedeli sme sa aj rôzne „pikošky“ zo zákulisia politiky a diplomacie či zaujímavosti z jeho osobných stretnutí so spisovateľom Danom Brownom a tibetským dalajlámom. Na besede sme stretli aj pána Ladislava z Prieval, ktorý je nadšeným čitateľom J. Banáša a pozná všetky jeho knihy takmer naspamäť. Už vlani sa spolu stretli na besede v Senici, kam si priniesol všetky Banášove knihy na podpis. Spisovateľ si ho aj v Malackách hneď všimol a srdečne sa pozdravili. „Jeho knihy nie sú ľahkým čítaním. Ale nútia čitateľa rozmýšľať, a to sa mi na nich páči,“ povedal pre Malacký hlas pán Ladislav.
Jozef Banáš prezradil, že ďalší „kód“ už pravdepodobne nebude, ale pripravuje divadelnú hru a určite sa znovu dočkáme ďalšej knihy.

Text a foto: Ľ. Pilzová

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok