1. 7. 2013
Rozlúčka so školou všade inak
Štvrtok 27. 6., teda posledný školský deň pred odovzdávaním vysvedčení, patril v ZŠ Záhorácka oslave konca školského roka a oceňovaniu celoročnej práce najúspešnejších žiakov. „Počasie nám nedoprialo spoločné predpoludnie na Banarke, ktoré sme chceli venovať deťom podľa tradície začatej vlani, a tak sme pripravili záverečný program v školskej jedálni,“ povedala riaditeľka školy G. Emrichová.

V roli moderátorky sa pani riaditeľka prihovorila deťom 1. a 2. stupňa, ocenila ich prácu a spolu so zástupcami školy a členom Rady školy F. Bečkom im odovzdala diplomy za prospech či reprezentáciu školy, ale aj knižné darčeky. Žiaci si navzájom spríjemnili stretnutie kultúrnym programom a deviataci sa so školou aj ako sa patrí rozlúčili.

Brány školy sa pre žiakov zatvorili, no škola neprestane žiť a interiér budovy a zariadenie čakajú viaceré opravy, zmeny, rekonštrukcie. V tom čase si však už žiaci budú užívať vytúžené prázdniny.

Na tie sa tešia všetci žiaci, no tí, ktorí navštevujú ZŠ Štúrova, sa na konci školského roka zvyknú tešiť aj na školskú ročenku, ktorú vždy dostane každý žiak školy. Tento rok je výnimočná! Okrem fotografií všetkých žiakov a školských akcií zaznamenáva aj nespočetné športové a výtvarné úspechy, ktoré sa im podarilo získať počas roka. Práve úspešné a ocenené výtvarné práce zdobia strany ročenky, čo ju robí zaujímavou. „Veď išlo o víťazstvá na úrovni kraja, celého Slovenska, ba dokonca aj na medzinárodných súťažiach,“ hovorí riaditeľ školy D. Šuster a nezabúda pripojiť slová vďaky sponzorom, ktorí na vydanie pamätnej ročenky finančne prispeli.

Text: -tabu/ts-; Foto: -tabu/ZŠ Štúrova  
Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok