8. 1. 2015
Rok 2014 z pohľadu matriky a čísel
Začiatok nového roka nás často núti obzrieť sa za tým predchádzajúcim. Prinášame teda zopár štatistických údajov z evidencie obyvateľstva v Malackách a zaujímavostí z mestskej matriky. V uplynulom roku je v našom meste evidovaných 177 novorodencov, z toho 80 chlapcov a 97 dievčat. K najčastejším menám, ktoré títo malí ľudkovia dostali od svojich rodičov, patria Ema, Emma a Natália, medzi chlapcami prevládajú nositelia mien Oliver a Jakub.

Pozitívne je, že minulý rok priniesol viac sobášov ako rozvodov. V roku 2014 sa v Malackách zosobášilo 112 manželských párov a rozviedlo sa 82 manželstiev. Do evidencie v našom meste sa prihlásilo 358 nových obyvateľov Malaciek a, naopak, odhlásilo sa ich o čosi menej – 332. Rok 2014 bol rokom úmrtia pre 156 Malačanov. Na tomto smutnom údaji je však predsa niečo pozitívne, a to, že počet tých, čo s nami už nový rok 2015 neprivítali, je menší ako počet narodených detí.

Na konci roka tak Malacky mali presne 18 534 obyvateľov. Malačania si privykli deliť sa o svoje rodinné udalosti v Spoločenskej kronike Malackého hlasu, kde však často prevládajú smutné správy. Pripomíname, že radi bezplatne uverejníme i oznamy o narodení vašich detí, samozrejme aj s fotografiou.  

T. Búbelová

 
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok