26. 8. 2009
Rekonštrukcie komunikácií napriek kríze

Malackám sa zatiaľ napriek kríze darí rekonštruovať chodníky, cesty a parkoviská podľa schváleného rozpočtu na rok 2009 v poradí, o ktorom na začiatku volebného obdobia anketovým spôsobom rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva. V týchto dňoch sa realizuje prvá tohtoročná etapa vo finančnom objeme 353 974, 40 € bez DPH (10 663 832 Sk).

V prvej etape sa rekonštruujú chodníky na Záhoráckej ulici pri kostole (720 m2) a na Ul. Oslobodenia (1180 m2). Nové chodníky sa budujú na Továrenskej ulici od železničného priecestia v smere ku kúpalisku na Jesenského ulici (1615 m2) a na Brnianskej ulici od kostola k obchodnému domu Kaufland (260 m2). V tejto etape sa ráta aj s rekonštrukciou komunikácií vnútrobloku na Ul. 1. mája podľa zámeru, ktorý predstavitelia mesta pred časom prerokovali na verejnom stretnutí s občanmi. Ide o vybudovanie prístupovej komunikácie, 39 parkovacích miest zo zámkovej dlažby (535 m2), chodníka zo zámkovej dlažby (278, 5 m2) a dvoch stojísk na odpadové kontajnery.

Peniaze sa mestu podarilo vyčleniť vďaka finančným úsporám. Verejné obstarávanie sa uskutočnilo v rámci podprahovej zákazky, zverejnenej v zmysle zákona aj na internetovom portáli mesta www.malacky.sk. Podklady si vyžiadali dvaja uchádzači. Víťazným dodávateľom zákazky sa stala firma Kovostav 98, spol. s r. o., ktorá v Malackách realizovala už viacero stavieb – napr. rekonštrukciu časti Záhoráckej ulice od hotela Tatra takmer po Základnú umeleckú školu, Ul. Jána Kostku či Kláštorné námestie.

T. Búbelová 

  

 

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok