18. 1. 2010
Rekonštrukcia mosta zahrnutá v rozpočte BSK

Už takmer rok Malačania, ale aj ľudia prechádzajúci centrom mesta, obchádzajú autami oceľovú platňu, ktorá prekrýva dieru v moste s priemerom asi 30 cm. Kaverna vo vozovke nad piatym pilierom diaľničného privádzača vlani vo februári vystrašila aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý prisľúbil opravu mosta. S tou sa malo začať v auguste minulého roka, dodnes sa však nič nezmenilo.

„Stav mosta je hodnotený ako veľmi zlý a plánuje sa jeho oprava. Projektová dokumentácia Oprava mosta estakáda Malacky ev.č.503-22b je už v súčasnosti vyhotovená a nachádza sa u správcu, ktorým sú Regionálne cesty Bratislava,“ informoval Radovan Choleva, vedúci oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie predsedu BSK.

„Na rok 2010 však zatiaľ nebol schválený rozpočet a takáto položka v ňom samozrejme bude musieť byť zahrnutá. 22. januára sa koná úvodné zasadnutie zastupiteľstva BSK, na ktorom sa ustanovia komisie, ktoré budú rokovať aj o tejto položke,“ dodal R. Choleva. Či sa Malacky už tento rok dočkajú opravy mosta vybudovaného v 70. rokoch minulého storočia, ktorý za vyše tridsať rokov neprešiel žiadnou opravou, je stále nezodpovedanou otázkou.

Simona Šípová

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok