18. 1. 2010
Rekonštrukcia mosta zahrnutá v rozpočte BSK

Už takmer rok Malačania, ale aj ľudia prechádzajúci centrom mesta, obchádzajú autami oceľovú platňu, ktorá prekrýva dieru v moste s priemerom asi 30 cm. Kaverna vo vozovke nad piatym pilierom diaľničného privádzača vlani vo februári vystrašila aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý prisľúbil opravu mosta. S tou sa malo začať v auguste minulého roka, dodnes sa však nič nezmenilo.

„Stav mosta je hodnotený ako veľmi zlý a plánuje sa jeho oprava. Projektová dokumentácia Oprava mosta estakáda Malacky ev.č.503-22b je už v súčasnosti vyhotovená a nachádza sa u správcu, ktorým sú Regionálne cesty Bratislava,“ informoval Radovan Choleva, vedúci oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie predsedu BSK.

„Na rok 2010 však zatiaľ nebol schválený rozpočet a takáto položka v ňom samozrejme bude musieť byť zahrnutá. 22. januára sa koná úvodné zasadnutie zastupiteľstva BSK, na ktorom sa ustanovia komisie, ktoré budú rokovať aj o tejto položke,“ dodal R. Choleva. Či sa Malacky už tento rok dočkajú opravy mosta vybudovaného v 70. rokoch minulého storočia, ktorý za vyše tridsať rokov neprešiel žiadnou opravou, je stále nezodpovedanou otázkou.

Simona Šípová

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok