18. 1. 2010
Rekonštrukcia mosta zahrnutá v rozpočte BSK

Už takmer rok Malačania, ale aj ľudia prechádzajúci centrom mesta, obchádzajú autami oceľovú platňu, ktorá prekrýva dieru v moste s priemerom asi 30 cm. Kaverna vo vozovke nad piatym pilierom diaľničného privádzača vlani vo februári vystrašila aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý prisľúbil opravu mosta. S tou sa malo začať v auguste minulého roka, dodnes sa však nič nezmenilo.

„Stav mosta je hodnotený ako veľmi zlý a plánuje sa jeho oprava. Projektová dokumentácia Oprava mosta estakáda Malacky ev.č.503-22b je už v súčasnosti vyhotovená a nachádza sa u správcu, ktorým sú Regionálne cesty Bratislava,“ informoval Radovan Choleva, vedúci oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie predsedu BSK.

„Na rok 2010 však zatiaľ nebol schválený rozpočet a takáto položka v ňom samozrejme bude musieť byť zahrnutá. 22. januára sa koná úvodné zasadnutie zastupiteľstva BSK, na ktorom sa ustanovia komisie, ktoré budú rokovať aj o tejto položke,“ dodal R. Choleva. Či sa Malacky už tento rok dočkajú opravy mosta vybudovaného v 70. rokoch minulého storočia, ktorý za vyše tridsať rokov neprešiel žiadnou opravou, je stále nezodpovedanou otázkou.

Simona Šípová

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok