3. 8. 2018
Rekonštrukcia diaľničného privádzača: končí sa oprava druhého úseku
Práce v rámci druhej etapy opravy druhého úseku diaľničného privádzača (od vstupu do mesta po autosalón Hílek) idú do finále. Najbližší víkend (4. – 5. august) sa bude ešte asfaltovať a pravdepodobne v pondelok predpoludním sa opravený úsek otvorí pre dopravu v bežnom režime. Ako nás informovali pracovníci spoločnosti Regionálne cesty Bratislava, vodorovné dopravné značenie sa bude dopĺňať postupne počas premávky.  
 
Po dokončení aktuálnej etapy sa cestní robotníci s mechanizmami presunú na ďalšiu časť komunikácie. Opravovať sa bude úsek od kruhového objazdu pri Tescu po budovu Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru na Legionárskej ulici (t. j. vrátane ramena, ktoré vedie popred Čiernu bránu). Bude úplne uzavretý a obchádzka povedie po Pezinskej a Radlinského. Trvanie prác sa odhaduje na celý august. V septembri by sa mala začať rekonštrukcia komunikácie na Ulici Duklianskych hrdinov. V tejto lokalite sa vtedy očakáva minimum dopravy, pretože od 1. 9. je kvôli dlhoočakávanej rekonštrukcii naplánované úplné uzavretie cesty Rohožník – Malacky. Túto opravu ako aj práce na diaľničnom privádzači v Malackách financuje Bratislavský samosprávny kraj, ktorý je vlastníkom a správcom oboch komunikácií. 
 
Tak ako už niekoľkokrát, znovu opakovane prosíme všetkých účastníkov premávky o trpezlivosť a vzájomnú toleranciu. Dočasné obmedzenia síce momentálne komplikujú pohyb, avšak ich výsledkom bude takmer nová cesta, ktorá bude slúžiť dlhé roky do budúcnosti. Ďakujeme za pochopenie. 

-lp-/-otano- ; zábery z 26. júla 2018 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok