26. 7. 2018
Rekonštrukcia diaľničného privádzača: doprava sa presúva do opraveného pruhu
Práce v rámci druhej etapy opravy druhého úseku diaľničného privádzača (od vstupu do mesta po autosalón Hílek) pokračujú podľa dohodnutého harmonogramu. Dnes sa položila posledná vrstva asfaltu v jednom pruhu, od piatku 27. júla sa doprava presúva do opraveného pruhu a v sobotu 28. júla sa začína frézovať druhá polovica úseku. Premávka bude tak ako doteraz fungovať v polovičnom profile a bude riadená prenosnými semaformi. „Obyvatelia bytových domov blízko kruhového objazdu budú mať zabezpečený vjazd aj výjazd,“ ubezpečil primátor Juraj Říha.  „Ak všetko dobre pôjde a bude priaznivé počasie, prvý augustový víkend by sme mohli asfaltovať. Túto etapu dokončíme do nedele 5. augusta a potom opravený úsek otvoríme pre dopravu v bežnom režime,“ informoval mostný technik Martin Samek zo spoločnosti Regionálne cesty Bratislava. Vlastníkom a správcom komunikácie je Bratislavský samosprávy kraj, ktorý opravu aj financuje.
Ak nevidno pohyb ľudí na stavbe, je to spôsobné technologickými postupmi, pretože niektoré podkladové vrstvy vozovky musia určitý čas tuhnúť. Cestní robotníci pracujú aj cez víkendy, v noci to nie je možné kvôli hlučným mechanizmom. Primátor potvrdil, že práce napredujú bez časových prestojov a robí sa naplno: „Vnímam, že dočasné obmedzenia komplikujú dopravu a vodiči sa môžu hnevať. Veľa Malačanov sa ma pýta, či sa to nedalo  robiť inokedy. Termín sa vybral ako najvhodnejší, pretože je obdobie prázdnin a dovoleniek. Komunikácia sa opravuje kompletne aj s podložím a po dokončení budeme mať cestu takmer ako novú. Som vďačný, že župan Juraj Droba podporil rekonštrukciu tejto dôležitej dopravnej tepny mesta.“ 
Po skončení aktuálnej etapy sa bude pokračovať v úseku od Tesca po hasičov na Legionárskej ulici. Vodičov opakovane prosíme o trpezlivosť a pochopenie. Ďakujeme. 

-lp-/-otano- 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok