22. 6. 2022
REGIO POMPA: Regionálna divadelná paráda sa otvára divákom
Niektoré nápady ostávajú v polohe túžob, prianí či možností, a niektoré sú s chuťou uchopené a stanú sa skutočnosťou. Myšlienka je zrazu dielom, vynálezom či podujatím – ako v našom prípade. 

Divadelníčky Beina Reifová a Zuzana Pucherová sa stretli na Zúbkových prameňoch 2022 u bývalej divadelníčky Katky Habovej a unisono sa zhodli: urobíme detskú divadelnú  prehliadku! Hneď oslovili okoloidúcu divadelníčku Adrianu Vallovú, ktorá pridáva do zostavy Simonu Dermekovú. Práve prichádzajúca Betka Šurinová bola ideálnou do pätice. A tak to začalo.
Vzácnosť chvíle ale nastala, keď úmysel dostal meno. Vtedy sa všetko stalo prvýkrát skutočnosťou. REGIO POMPA, regionálna paráda… Stano Bellan, Rozália Habová, Peter Holenka stoja za vizuálom a Rasťo Král je stvoriteľom hymny prehliadky.
Program je bohatý. Okrem predstavení budú aj tvorivé dielne, diskusie, hodnotiace semináre, či podvečerná DIV KA – divadelná kaviareň so živou hudbou zuškárov a cvečkárov. 
Slávnostné otvorenie festivalu bude 24. júna 2022 o 17 h. v kine v Malackách. Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Malacky. 


Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok