3. 4. 2024
Redakcia Malackého hlasu odmieta spájanie samosprávnych novín s politickou kampaňou

            V uplynulých dňoch si niektorí obyvatelia Malaciek našli vo svojich poštových schránkach samosprávne noviny Malacký hlas zložené spolu s volebnými novinami Petra Pellegriniho. Čitateľom by sa preto mohlo zdať, že Malacký hlas podporuje spomínaného kandidáta. Nie je to pravda. Malacký hlas je striktne nezávislé periodikum. Keďže za distribúciu do všetkých domácností v Malackách mesto riadne platí Slovenskej pošte, pýtali sme sa na vysvetlenie.

            Slovenská pošta vo svojom stanovisku o. i. uviedla: „V tomto prípade sa v jeden deň doručovali obidva zásielky/letáky naraz. Doručovatelia boli upozornení, aby obidve zásielky vkladali do schránok osobitne. Ak sa v ojedinelých prípadoch javí, že sa tak nestalo, nejde v žiadnom prípade o zámer pošty, ale o reálne podmienky pri doručovaní a snahu doručiť požadované zásielky. Podobne môže vyznieť, ak si ľudia v schránkach nájdu letáky rôznych obchodných spoločností.“

            Redakcia Malackého hlasu sa od takéhoto konania dištancuje. „Nechceme poškodzovať meno Slovenskej pošty a nebudeme ani zisťovať, či ide o vlastnú aktivitu konkrétneho doručovateľa či doručovateľky. Zdôrazňujeme, že spájanie samosprávneho periodika s ktorýmkoľvek kandidátom považujeme za neprípustné a odmietame zneužívanie samosprávnych novín na politickú kampaň v prospech kohokoľvek,“ skonštatovala hovorkyňa mesta Malacky a šéfredaktorka mestských médií Ľubica Pilzová.

Redakcia mestských médií

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok