25. 2. 2015
Rada seniorov a osôb so zdravotným postihnutím ako poradný orgán primátora

V utorok 24. februára zriadil primátor Juraj Říha Radu seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky, ktorá bude stálym poradným, koordinačným a iniciatívnym orgánom primátora mesta pre otázky postavenia seniorov a osôb so zdravotným postihnutím.

Rada bude mať 11 členov. Primátor v nasledujúcich dňoch osloví organizácie pôsobiace v našom meste s ponukou nominovania svojich zástupcov. Rada má aj svoju koordinátorku, ktorou sa stala Mgr. Alena Kmecová, vedúca klientskeho centra v MsÚ.

„Vážim si skúsenosti starších, a preto mi bude cťou spolupracovať a radiť sa s nimi v rámci  novozriadeného poradného orgánu primátora. Plním tým aj slovo, ktoré som dal našim seniorom. Rozhodol som sa rozšíriť radu aj o zástupcov osôb so zdravotným postihnutím, pretože obe skupiny vnímam ako zraniteľné a zaslúžia si našu osobitnú pozornosť,“ povedal primátor.

Zriadením rady vytvárame podľa primátora priestor nielen na aktívnu komunikáciu a pripomienkovanie rozhodnutí, ktoré môžu mať vplyv na ich život, ale tiež na získanie dôležitých podnetov k zlepšeniu ich postavenia v našom meste.

-red-

Štatút Rady seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky (57,4 kB)

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok