25. 2. 2015
Rada seniorov a osôb so zdravotným postihnutím ako poradný orgán primátora

V utorok 24. februára zriadil primátor Juraj Říha Radu seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky, ktorá bude stálym poradným, koordinačným a iniciatívnym orgánom primátora mesta pre otázky postavenia seniorov a osôb so zdravotným postihnutím.

Rada bude mať 11 členov. Primátor v nasledujúcich dňoch osloví organizácie pôsobiace v našom meste s ponukou nominovania svojich zástupcov. Rada má aj svoju koordinátorku, ktorou sa stala Mgr. Alena Kmecová, vedúca klientskeho centra v MsÚ.

„Vážim si skúsenosti starších, a preto mi bude cťou spolupracovať a radiť sa s nimi v rámci  novozriadeného poradného orgánu primátora. Plním tým aj slovo, ktoré som dal našim seniorom. Rozhodol som sa rozšíriť radu aj o zástupcov osôb so zdravotným postihnutím, pretože obe skupiny vnímam ako zraniteľné a zaslúžia si našu osobitnú pozornosť,“ povedal primátor.

Zriadením rady vytvárame podľa primátora priestor nielen na aktívnu komunikáciu a pripomienkovanie rozhodnutí, ktoré môžu mať vplyv na ich život, ale tiež na získanie dôležitých podnetov k zlepšeniu ich postavenia v našom meste.

-red-

Štatút Rady seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky (57,4 kB)

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok