25. 2. 2015
Rada seniorov a osôb so zdravotným postihnutím ako poradný orgán primátora

V utorok 24. februára zriadil primátor Juraj Říha Radu seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky, ktorá bude stálym poradným, koordinačným a iniciatívnym orgánom primátora mesta pre otázky postavenia seniorov a osôb so zdravotným postihnutím.

Rada bude mať 11 členov. Primátor v nasledujúcich dňoch osloví organizácie pôsobiace v našom meste s ponukou nominovania svojich zástupcov. Rada má aj svoju koordinátorku, ktorou sa stala Mgr. Alena Kmecová, vedúca klientskeho centra v MsÚ.

„Vážim si skúsenosti starších, a preto mi bude cťou spolupracovať a radiť sa s nimi v rámci  novozriadeného poradného orgánu primátora. Plním tým aj slovo, ktoré som dal našim seniorom. Rozhodol som sa rozšíriť radu aj o zástupcov osôb so zdravotným postihnutím, pretože obe skupiny vnímam ako zraniteľné a zaslúžia si našu osobitnú pozornosť,“ povedal primátor.

Zriadením rady vytvárame podľa primátora priestor nielen na aktívnu komunikáciu a pripomienkovanie rozhodnutí, ktoré môžu mať vplyv na ich život, ale tiež na získanie dôležitých podnetov k zlepšeniu ich postavenia v našom meste.

-red-

Štatút Rady seniorov a osôb so zdravotným postihnutím mesta Malacky (57,4 kB)

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok