10. 7. 2013
Putovanie Matúšovým kráľovstvom

Základná škola na Štúrovej ulici v Malackách zorganizovala pre svojich žiakov letný tábor, ktorý sa niesol v duchu Putujeme Matúšovým kráľovstvom. 24 detí vymenilo preplnené kúpaliská za čaro a pokoj prírody a na päť dní sa stali čestnými občanmi Matúšovho kráľovstva.

V tábore prežili krásne slnečné dni plné hier, zábavy a výletov. Navštívili hvezdáreň na Zochovej chate, Slovenskú majoliku v Modre, kde sa oboznámili s výrobou keramiky a s lesným pedagógom absolvovali túru zo Zochovej chaty až na Červený Kameň. Počas dlhej túry ich lesný pedagóg  Michal Slávik formou hry oboznamoval s malebnou prírodou Malých Karpát.                                                 

Príjemné bolo aj osvieženie v hotelovom bazéne, kde sa deti do sýtosti vyšantili. O výbornú atmosféru a pohodu sa postarali pani učiteľky  Erika Juríková a  Iveta Bátorová.  Už dnes sa tešíme na ďalšie putovanie Matúšovým kráľovstvom.
 

– ZŠ Štúrova –

Ďalšie
Školstvo
Aktuality
16. 7. 2026
Študenti a projekt Ecobridges

Gymnázium Malacky privítalo v závere školského roka skupinu žiakov a učiteľov z partnerskej školy…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Aktuality
16. 7. 2026
V piatok bude kompostáreň zatvorená

V piatok 17. júla 2026 bude kompostáreň v Malackách z technických príčin zatvorená. Ďakujeme…

Zobraziť celý článok