27. 7. 2016
Prvý turnus tábora vyvrcholil veselým divadielkom

S vajcom na vandrovku putovalo všetkých dvadsať deti, ktoré sa v piatok 22. júla rozlúčili s prímestským táborom pri Mestskom kultúrnom stredisku (MCK) v Malackách.

Táborníci sa sústredili na nádvorí pálfiovského kaštieľa, aby postavili javisko s vlastnoručne vyrobenými kulisami i hľadisko. Po tom, čo od 14. do 22. júla usilovne nacvičovali, chceli sa v závere prvého turnusu pochváliť svojím divadelným umením. Známu ľudovú rozprávku o vajci, ktorému sa zunovalo ležať na polici, urobilo kotúľ a pobralo sa spolu s kamarátmi z dvora do sveta, si malí protagonisti pod vedením Zuzany Chrustovej a Lucie Czagáňovej z MCK prispôsobili na novodobé pomery. A tak medzi vandrovníkmi nechýbala ani Ninja korytnačka či populárny spevák Jožko Mrkvička. „Vek účastníkov bol v širokom rozpätí a chceli sme, aby každé dieťa malo svoju rolu v divadielku, ktoré by bolo veselou bodkou za táborom,“ vysvetlila výber rozprávky Z. Chrustová. Zámer im vyšiel do bodky všetky deti v príznačných kostýmoch bravúrne stvárnili niekoľko pekných postáv.

Predstaviteľ  hlavného hrdinu – vajca – Tomáš Trenčanský sa do svojej role vložil tak, že riaditeľka MCK Jana Zetková by ho neváhala angažovať do Divadla na hambálku ako niektorého z detských hrdinov.  Vierohodné herecké výkony podali aj ostatné deti. 

Okrem divadelnej témy sa v tábore venovali činnostiam MCK, kde deťom ukázali knižnicu, múzeum aj galériu. Táborníci absolvovali prednášku z histórie a prehliadli si zámok s priľahlým parkom. „Viac neprezradíme, aby sa aj deti v ďalšom turnuse mali na čo tešiť,“ povedala Z. Chrustová s tým, že augustový termín obľúbeného prímestského tábora je už obsadený do posledného miesta.

Text: Ingrid Sochorová, foto: Stanislav Osuský   

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok