11. 3. 2014
Prvé miesto pre Gymnázium Malacky

Už druhýkrát sme prijali pozvanie partnerskej školy v Břeclavi a zúčastnili sa s nimi na každoročne organizovanej rečníckej súťaži. Tak ako minulý aj tento rok sa  podarilo našim žiakom získať najlepšie ocenenie. Svojím rečníckym príspevkom „Internet alsLebensarchiv“ (Internet ako archív života) sa vynikajúco prezentovala žiačka VIII.O triedy Veronika Radičová, ktorá obsadila spomedzi zúčastnených 1. miesto. Srdečne jej blahoželáme a ďakujem za vzornú reprezentáciu školy.

Veronika napísala o súťaži a svojich pocitoch tieto riadky:
V stredu 5. marca  som sa spolu s ďalšími dvoma žiakmi nášho gymnázia a pani profesorkou Z. Krajčírovou vybrala do malého českého mesta neďaleko hraníc, do Břeclavy. Dôvod našej cesty bol jednoduchý – účasť na rečníckej súťaži v nemeckom jazyku, tzv. Rednerwettbewerb.

Tak ako každý rok i tento sa na súťaži zúčastnili žiaci moravských gymnázií a samozrejme toho nášho, ako jediného gymnázia zo Slovenska. O úspechu súťaže svedčí i jej 14-ročná tradícia a pestré zloženie poroty, ktorá sa skladá výlučne z rodákov z Rakúska a Nemecka. Porota je pestrá i vekovo, pretože okrem zástupcov Goethe-Institut a Österreich-Institutv nej mali miesto i žiaci gymnázia z rakúskeho mesta Laaan der Thaya, ktorí sprevádzali svojho profesora, taktiež jedného z porotcov.

Každý zo súťažiacich si vopred pripravil rečnícky príspevok na momentálne veľmi aktuálnu tému „PrivatlebenOnline ?“ (Sk: Súkromný život na internete?) a predniesol ho pred porotou, ostatnými súťažiacimi a divákmi. Súčasťou výstupu  boli podľa možnosti  i pohotové odpovede na otázky kladené poslucháčmi, ktoré mali ukázať našu duchaprítomnosť a schopnosť reagovať v cudzom jazyku. Okrem jazykových schopností sa hodnotila najmä obsahová stránka prednesu a schopnosť súťažiaceho zaujať poslucháčov.
Českej konkurencie sme sa nezľakli a domov sme sa vrátili s diplomom  za  1. miesto.

Text, foto: -gymnázium-

 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok