29. 11. 2013
Prvá adventná nedeľa s gospelom

Advent už klope na dvere a spolu s ním aj obľúbené podujatie Adventné Malacky. Ich slávnostný začiatok je naplánovaný na najbližšiu nedeľu 1. decembra. Tá je zároveň prvou adventnou nedeľou.

Program odštartuje koncertom v kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie. V prípade priaznivého počasia sa budete môcť ešte predtým pokochať zaujímavými obrazmi zo života Cyrila a Metoda, ktoré budú umiestnené na nádvorí kostola. Tento rok si totiž pripomíname 1150. výročie príchodu vierozvestcov na Veľkú Moravu. Vytvorili ich v Mestskom centre kultúry.

O 16.30 h zaznejú v kostole piesne v podaní jedinečného telesa The Hope Gospel Singers and Band. Ide o vokálno-inštrumentálnu formáciu, ktorá interpretuje gospelovú hudbu a vokálne džezové úpravy. The Hope Gospel Singers sú Malačanom dobre známi. Predstavili sa na novoročnom koncerte v januári 2012, kde zožali veľký úspech. Už čoskoro sú teda opäť tu, tak si ich vystúpenie nenechajte ujsť!

Ďalší program Adventných Malaciek nájdete na adventne.malacky.sk, v Malackom hlase (č. 20, 21). Taktiež na recepcii MsÚ, kde si môžete vyzdvihnúť aj plán kyvadlovej dopravy, ktorá bude jazdiť zo sídliska Juh do Zámockého parku a späť (od 8. 12.).

Text: N. Slobodová, foto: archív redakcie

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok