2. 4. 2008
Proti drogám v školách

Preventívna akcia Mestskej polície v Malackách s názvom BAX, zameraná na zisťovanie prítomnosti drog v školách, sa uskutočnila v meste 2. 4. už po druhý raz. Neohlásená návšteva v dvoch školách (Gymnázium na Ul. 1. mája a ZŠ Záhorácka) sa udiala vďaka spolupráci s Odborom kynológie a hipológie v Bratislave – Mlynskej doline, kynológov a psov cvičených na hľadanie omamných látok.

Počas prehliadky škôl mali žiaci zakázaný pohyb po budove. Psy ovoniavali skrinky na oblečenie a priestory školy. Hlasným štekotom jeden z nich označil miesto, kde sa na najvyššom poschodí gymnázia na WC za toaletou na zemi našla v papierovom obrúsku zabalená neznáma látka, ktorá tvarom a vôňou pripomínala marihuanu.

Napriek tomu, že páchateľ zostáva neznámy, riešenie prípadu prebralo oddelenie skráteného vyšetrovania Okresného riaditeľstva PZ v Malackách. Ide totiž o trestný čin prechovávania  návykových a psychotropných látok. Nájdená látka sa podrobí analýze
Kriminalisticko-expertízneho ústavu PZ v Bratislave, kde sa bude zisťovať jej množstvo a koncentrácia účinnej látky.

V základnej škole, kde sa prehliadka konala na žiadosť riaditeľky pre podozrenie na prechovávanie drog u žiakov, sa však prítomnosť omamných látok nepotvrdila. Mestská polícia z výsledku akcie vyvodila záver, že aj dospelí, ktorí pracujú s deťmi, ale aj ich rodičia, potrebujú lepšie vedieť rozoznať príznaky, ktoré ich včas upozornia na užívanie drog, aby ich odhalenie nepríjemných skutočností neprekvapilo neskoro a nepripravených.

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok