21. 6. 2012
Projekt gymnazistov na konferencii OSN o trvalo udržateľnom rozvoji Rio + 20
Od 20. do 22. júna sa v Rio de Janeiro koná konferencia OSN o trvalo udržateľnom rozvoji (Rio +20), na ktorej sa zúčastňujú ministri životného prostredia mnohých krajín sveta, medzi nimi aj ten náš – Peter Žiga. Pre Malačanov a konkrétne pre Gymnázium na Ul. 1. mája je cťou, že sa tam môže prezentovať víťazným environmentálnym projektom Slovenska, na ktorom s úspechom pracovali práve študenti spomenutej školy.

„Ako škola sme prihlásili tri projekty a jeden z nich (s názvom Kvalita vody) odborníci ocenili ako najlepší zo Slovenska,“ prízvukuje koordinátorka projektu a učiteľka fyziky a chémie Janka Krejčová. Na konferencii bude reprezentovať našu krajinu rovnako ako víťazné projekty z ďalších 116 prihlásených krajín. Celkový počet prihlásených projektov z celého sveta bol 2640.

A kto sa o úspech najväčšmi zaslúžil? Samozrejme sponzori, bez ktorých by si škola nemohla dovoliť drahé meracie prístroje a potrebné chemikálie, ale aj šikovní mladí vedátori, medzi ktorými podľa slov koordinátorky vynikajú najmä Marianna Antaličová, Marco Samuel Fabuš, Viliam Miklovič, Daniel Ondruš a Romana Sekáčová. Veľká škoda, že si svoju prácu nemohli ísť do Ria prezentovať sami. Dozaista by to pre nich bola nezabudnuteľná odmena!

Text: T. Búbelová; Foto: -gym-
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok