21. 6. 2012
Projekt gymnazistov na konferencii OSN o trvalo udržateľnom rozvoji Rio + 20
Od 20. do 22. júna sa v Rio de Janeiro koná konferencia OSN o trvalo udržateľnom rozvoji (Rio +20), na ktorej sa zúčastňujú ministri životného prostredia mnohých krajín sveta, medzi nimi aj ten náš – Peter Žiga. Pre Malačanov a konkrétne pre Gymnázium na Ul. 1. mája je cťou, že sa tam môže prezentovať víťazným environmentálnym projektom Slovenska, na ktorom s úspechom pracovali práve študenti spomenutej školy.

„Ako škola sme prihlásili tri projekty a jeden z nich (s názvom Kvalita vody) odborníci ocenili ako najlepší zo Slovenska,“ prízvukuje koordinátorka projektu a učiteľka fyziky a chémie Janka Krejčová. Na konferencii bude reprezentovať našu krajinu rovnako ako víťazné projekty z ďalších 116 prihlásených krajín. Celkový počet prihlásených projektov z celého sveta bol 2640.

A kto sa o úspech najväčšmi zaslúžil? Samozrejme sponzori, bez ktorých by si škola nemohla dovoliť drahé meracie prístroje a potrebné chemikálie, ale aj šikovní mladí vedátori, medzi ktorými podľa slov koordinátorky vynikajú najmä Marianna Antaličová, Marco Samuel Fabuš, Viliam Miklovič, Daniel Ondruš a Romana Sekáčová. Veľká škoda, že si svoju prácu nemohli ísť do Ria prezentovať sami. Dozaista by to pre nich bola nezabudnuteľná odmena!

Text: T. Búbelová; Foto: -gym-
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok