10. 4. 2015
Privítajme jar na bicykli
Slovenský cykloklub Záhorák Malacky symbolicky otvára novú cykloturistickú sezónu výletom na Devín a pozýva malých aj veľkých cyklistov v nedeľu 12. apríla o 9.00 h pred malackú synagógu, odkiaľ všetci spoločne vyštartujú. Trasa tam a späť má dovedna asi 70 km, no napriek tomu nie je náročná. „Zvládnu to aj deti a sviatoční turisti, ktorých medzi seba srdečne pozývame,“ hovorí predseda klubu Marcel Bulla. Ak by predsa len nevládali, naspäť môžu ísť vlakom.

Pohodovým rekreačným tempom s prestávkami sa skupina cykloturistov z Malaciek presunie značenou Záhorskou cyklomagistrálou až do Devína. Medzitým však budú aj zastávky. Z nich najobľúbenejšia a pre cyklistov najznámejšia je v Devínskom Jazere Pri starom bicykli. „Priamo v Devíne je možnosť prezrieť si Devínsky hrad a podávať sa budú aj zážitky z minulých rokov spestrené fotografiami z našich albumov,“ láka do prírody na bicykel Marcel Bulla.

Zdá sa, že tento rok sa cyklistom naozaj podarí privítať jar. Počasie má byť pekné, a tak účastníkom stačí štandardný bicykel, prilba, fľaša s vodou a desiata. Občerstvenie si však môžu na zastávkach aj kúpiť. „Pre istotu odporúčam pribaliť si pršiplášť, no sľubovaných pár kvapiek cykloturistom radosť z jazdy prírodou na dvoch kolesách určite nepokazí,“ radí predseda SCK Záhorák a dodáva, že každý jeden výletník dostane malý darček – cykloturistickú mapu Záhoria.

T. Búbelová  
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok