30. 4. 2014
Prírodné fitko zatiaľ mimo prevádzky!
Exteriérové športové prvky v Zámockom parku obohatia priestor medzi hlavnou alejou a hádzanárskym ihriskom v Malackách. Mestský park, ktorý je obľúbeným miestom aktívneho oddychu rekreačných športovcov, tak dostáva ďalší benefit – prírodné fitness centrum na precvičenie celého tela na zostave piatich športových zostáv zasadených do exteriéru.

Montáž prvkov do terénu však dodávateľská spoločnosť mmcité2, s. r. o., Trenčín pre nepriaznivé počasie musela presunúť na neskorší termín, a tak síce podľa plánu mesta sú zostavy namontované, ale zatiaľ neprístupné pre verejnosť.  Preto prosíme o trpezlivosť a žiadame všetkých, aby konštrukcie zložené z drevených, kovových a plastových častí zatiaľ (minimálne týždeň) nepoužívali.

Výhodou tohto prírodného „fitcentra“ je zverejnenie metodiky správneho a účinného cvičenia na jednotlivých prvkoch v podobe informačných tabúľ priamo pri každej zostave. Táto služba má nahradiť úlohu osobného trénera. Podľa dodávateľa je zostava vytvorená v spolupráci s univerzitným fyzioterapeutickým pracoviskom tak, aby sa človek pri správnou využití váhy vlastného tela dokonale precvičil.  

Text: T. Búbelová; Foto: S. Osuský
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok