9. 6. 2014
Prírodné fitko sa využíva
Je bežný pracovný deň podvečer a my sme boli zvedaví, či niekoho nájdeme tmoliť sa okolo prírodného fitka, ktoré je v Zámockom parku len niečo vyše mesiaca. A mali sme šťastie. Dvaja mladí muži práve precvičovali silu svojich rúk na jednej z piatich cvičebných zostáv. „Chodievam sem pravidelne každý deň,“ pochválil sa 16-ročný Jozef a dodal, že vie o tom, že zacvičiť si chodia najmä tí chlapci, ktorých stretáva v posilňovni.

„Toto cvičenie je dosť náročné a celú zostavu by zvládol asi len niekto, kto sa venuje crossfitu,“ dodáva Jozef a vysvetľuje, že on pracuje najmä na posilnení rúk a chrbta. Druhým cvičiacim bol 21-ročný mladík, ktorý sem však údajne zájde len sporadicky, keď má čas. Obaja cvičenci hodnotili inštaláciu fitka do prírodného prostredia pozitívne a dodali, že aj keď jeho využívanie nie je masové, svojich priaznivcov si určite našlo.

A tak to má byť. Mesto urobilo niečo prínosné a nie celkom všedné pre svojich obyvateľov, tak to treba využiť. Už menej sa nám páči, že jedna zo zostáv je celá popísaná hanlivými slovami… našťastie však len bielou kriedou. Vandalom môžeme odkázať len jedno – poškodzovanie majetku mesta nemusí vždy zostať bez trestu a ako už neraz, vinník môže byť prichytený a potrestaný. Navyše, keď je areál monitorovaný mestským kamerovým systémom.   

Text, foto: -tabu-
Ďalšie
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok