28. 6. 2017
Primátor odmieta aroganciu sieťarov

Pozorní obyvatelia si všimli, že na vozovke na Ceste mládeže pribudli žlté štvorce, ktorým sa označujú rozkopávky sietí, v tomto prípade plynových rozvodov. Na niektorých miestach už je cesta rozkopaná. Keďže ide o novozrekonštruovanú komunikáciu, tento postup výrazným spôsobom narušuje jej kvalitu a tvár.  

Primátor Juraj Říha neskrýva svoj hnev a otvorene hovorí o arogancii a hrubosti: „Sieťové monopoly si robia, čo sa im zachce. Z ničoho nič si napríklad vyznačia na novej komunikácii Cesty mládeže štvorce, ktoré idú rozkopať. Bez riadneho oznámenia, bez nášho súhlasu… A je im úplne ukradnuté, že sa táto ulica prednedávnom komplexne rekonštruovala. Nezaujíma ich, že poškodia záruku.“

Cesta mládeže sa vlani na jeseň rekonštruovala až na podložie. Mesto Malacky pred jej opravou v dostatočnom predstihu kontaktovalo správcov všetkých sietí (elektrina, voda, plyn). Okrem toho, že ich upozornilo na blížiace sa práce, vyzvalo ich, aby využili odkrytie vozovky a zrekonštruovali si svoje prípojky. „Preto som ich dôrazne upozornil, že ak plynári napriek nášmu nesúhlasu a našim dôvodom rozkopú hotové cesty, budeme ich žalovať o náhradu škody a žiadať úplnú výmenu povrchu. Pretože to už jednoducho takto nemôže fungovať a radšej idem od toho, lebo moja snaha o súvislé výmeny povrchov je márna,“ dodal rozhorčený primátor.

Rekonštrukciu Cesty mládeže požadovali Malačania niekoľko rokov. Zlý technický stav vozovky bol dlhodobo zdrojom konfliktov medzi obyvateľmi a majiteľmi firiem z neďalekej priemyselnej zóny. Preto sa jej oprava stala pre samosprávu prioritou minulého roka a mesto za ňu zaplatilo 400 tisíc eur. Keďže označené miesta sú už v týchto dňoch rozkopané, mesto podá žalobu na SPP.

-lp-/-otano-

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok