28. 6. 2017
Primátor odmieta aroganciu sieťarov

Pozorní obyvatelia si všimli, že na vozovke na Ceste mládeže pribudli žlté štvorce, ktorým sa označujú rozkopávky sietí, v tomto prípade plynových rozvodov. Na niektorých miestach už je cesta rozkopaná. Keďže ide o novozrekonštruovanú komunikáciu, tento postup výrazným spôsobom narušuje jej kvalitu a tvár.  

Primátor Juraj Říha neskrýva svoj hnev a otvorene hovorí o arogancii a hrubosti: „Sieťové monopoly si robia, čo sa im zachce. Z ničoho nič si napríklad vyznačia na novej komunikácii Cesty mládeže štvorce, ktoré idú rozkopať. Bez riadneho oznámenia, bez nášho súhlasu… A je im úplne ukradnuté, že sa táto ulica prednedávnom komplexne rekonštruovala. Nezaujíma ich, že poškodia záruku.“

Cesta mládeže sa vlani na jeseň rekonštruovala až na podložie. Mesto Malacky pred jej opravou v dostatočnom predstihu kontaktovalo správcov všetkých sietí (elektrina, voda, plyn). Okrem toho, že ich upozornilo na blížiace sa práce, vyzvalo ich, aby využili odkrytie vozovky a zrekonštruovali si svoje prípojky. „Preto som ich dôrazne upozornil, že ak plynári napriek nášmu nesúhlasu a našim dôvodom rozkopú hotové cesty, budeme ich žalovať o náhradu škody a žiadať úplnú výmenu povrchu. Pretože to už jednoducho takto nemôže fungovať a radšej idem od toho, lebo moja snaha o súvislé výmeny povrchov je márna,“ dodal rozhorčený primátor.

Rekonštrukciu Cesty mládeže požadovali Malačania niekoľko rokov. Zlý technický stav vozovky bol dlhodobo zdrojom konfliktov medzi obyvateľmi a majiteľmi firiem z neďalekej priemyselnej zóny. Preto sa jej oprava stala pre samosprávu prioritou minulého roka a mesto za ňu zaplatilo 400 tisíc eur. Keďže označené miesta sú už v týchto dňoch rozkopané, mesto podá žalobu na SPP.

-lp-/-otano-

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok