13. 6. 2014
Pri výbere kúpaliska alebo jazera buďte opatrní - aktualizované

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave povolil prevádzku na dvoch prírodných, 10 umelých a jednom biokúpalisku v Bratislavskom kraji. V okrese Malacky je kúpanie povolené na biokúpalisku Borovica na Kamennom Mlyne a na letnom kúpalisku v Malackách. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová.

V Malých Levároch a v Plaveckom Štvrtku hygienici sledujú výskyt baktérie E. coli a črevných enterokokov i ďalšie ukazovatele podľa požiadaviek. Výsledky doterajších analýz poukazujú na vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie sa na prírodných i umelých kúpaliskách v Bratislavskom kraji a sú pripravené k začatiu prevádzky v rámci kúpacej sezóny 2014,” uviedla Nosálová.

Malé Leváre a Plavecký Štvrtok povolenie na prevádzku nepotrebujú, keďže nie sú v kategórii organizované kúpanie. Na zaradenie do tejto kategórie je potrebné napríklad vyberanie vstupného a splnenie niekoľkých podmienok, ako napríklad existencia toaliet na pláži. „Radi by sme boli v tejto kategórii, ale zatiaľ nemáme finančné prostriedky na vybudovanie toaliet na pláži. Plány však existujú. V súčasnosti sme teda v kategórii neorganizované kúpanie, povolenie na prevádzku nepotrebujeme. Úrad verejného zdravotníctva k nám len chodí testovať vodu a vyjadruje sa, či je alebo nie je vhodná na kúpanie. Posledné testy ukázali, že vhodná je,“ vysvetlil nám pán Hroboň, správca autokempu ATC Rudava, Malé Leváre.

Kvalitu vody na kúpaliskách a jazerách budú hygienici kontrolovať celé leto v rôznych intervaloch podľa typu vodnej plochy. Informácie môžete sledovať na webovej stránke Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Informácie o ďalších kúpaliskách v kraji

– mija –
– zdroj:
www.ruvzba.sk, TASR –

– foto: otano –

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok