23. 4. 2012
Pri Maline sú haldy smetí

22. apríla, pri príležitosti Dňa Zeme, sa na celom Slovensku konala akcia Vyčistime si Slovensko. Vyhlásilo ju Ministerstvo životného prostredia SR.

Mesto Malacky v tejto súvislosti vyzvalo svojich občanov na vyčistenie si svojho okolia. Do akcie sa zapojili najmä školy a škôlky. Niektoré si už svoje okolie vyčistili, iné tak urobia v nasledujúcich dňoch. Žiaci zo Základnej školy dr. J. Dérera dokonca nebudú čistiť len okolie svojej školy, ale aj Marhecké rybníky.

Do čistenia mesta sa zapojila aj skupina mladých ľudí, ktorí presne na Deň Zeme čistili brehy potoka Malina na konci Jánošíkovej ulice. Len na niekoľkých desiatkach metrov vyzbierali takmer desať plných vriec odpadu. V čistení okolia potoka chcú pokračovať o dva týždne, práce je tam ešte viac ako dosť. V kríkoch pri potoku sa povaľuje všetko možné – od fliaš a plechoviek, cez staré oblečenie až po pneumatiky a stavebný materiál. Znečistené sú nielen brehy potoka a ich blízke okolie, ale aj cesta z Jánošíkovej ulice k potoku a les ďalej za potokom. Mladí ľudia boli sklamaní, že im neprišiel nikto z Malačanov pomôcť, hoci ich o to pred akciou prosili v malackých médiách. Dúfajme, že na ďalšie čistenie, o ktorom vás tu budeme  informovať, príde viac ľudí. Ale hlavne dúfajme, že ľudia sa umúdria a prestanú vyvážať smeti kade-tade. Veď areál okolo potoka Malina by mohol byť nádherným rekreačným areálom. Avšak vždy, keď sa tam idem zrekreovať, nájdem novú skládku smetí.

Nezabudnite!!! Malacký hlas pripravil pre usilovných SÚŤAŽ. Dajte nám vedieť (media@malacky.sk), kde a o koľkej budete čistiť Malacky. My vás prídeme odfotografovať a zo všetkých fotografií potom vyžrebujeme šťastlivca. Získa nákupnú poukážku v hodnote 100 eur od Záhradného centra APRO. Súťaž trvá do konca týždňa (29.4.)

-mija-

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok