16. 8. 2007
Pri letisku v Kuchyni vraj horela len tráva

V stredu 15. 8. asi o 18.30 h sa z doteraz nezistených príčin rozhorela rozsiahla trávnatá plocha neďaleko armádneho letiska Kuchyňa. Informácia z teletextu TV Markíza (16. 8.) o tom, že horí les, sú nepravdivé. „Lesný porast oheň našťastie nezasiahol. Zhorela tráva na ploche asi 20 ha. Momentálne máme požiar pod kontrolou. Situáciu však monitorujeme.
Tráva tlie, silný vietor a extrémne sucho robia svoje, tak musíme byť v strehu,“ povedal P. Čaniga z VLM SR, š. p., odštepný závod Malacky 16. 8. krátko pred 15.00 h, ktorý bol v tom čase priamo v teréne.

A. Škopíka z Malaciek, ktorý kontaktoval eM TV, pobúrila informácia z teletextového príspevku TV Markíza, podľa ktorého v hasení by sa malo pokračovať až popoludní, pretože by na letisku mali cvičiť letci.

„Žiadne cvičenia tu neboli,“ dementoval správu P. Čaniga. Rovnako vylúčil, že by požiar spôsobili lesníci alebo vojaci ako sa medzi ľuďmi šepká. „Príčiny požiaru sa budú vyšetrovať. Nikto sa nezranil a škody na našom majetku sú nulové, keďže oheň nezasiahol les. Teraz je pre nás podstatné, aby sme mali dostatok hasiva, keby sa plocha opäť rozhorela.“ Na mieste je do desať zásahových vozidiel. Na pomoc prišli hasiči a záchranári z Malaciek aj Bratislavy. Do prác sa zapojili aj vojaci.

Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok