16. 8. 2007
Pri letisku v Kuchyni vraj horela len tráva

V stredu 15. 8. asi o 18.30 h sa z doteraz nezistených príčin rozhorela rozsiahla trávnatá plocha neďaleko armádneho letiska Kuchyňa. Informácia z teletextu TV Markíza (16. 8.) o tom, že horí les, sú nepravdivé. „Lesný porast oheň našťastie nezasiahol. Zhorela tráva na ploche asi 20 ha. Momentálne máme požiar pod kontrolou. Situáciu však monitorujeme.
Tráva tlie, silný vietor a extrémne sucho robia svoje, tak musíme byť v strehu,“ povedal P. Čaniga z VLM SR, š. p., odštepný závod Malacky 16. 8. krátko pred 15.00 h, ktorý bol v tom čase priamo v teréne.

A. Škopíka z Malaciek, ktorý kontaktoval eM TV, pobúrila informácia z teletextového príspevku TV Markíza, podľa ktorého v hasení by sa malo pokračovať až popoludní, pretože by na letisku mali cvičiť letci.

„Žiadne cvičenia tu neboli,“ dementoval správu P. Čaniga. Rovnako vylúčil, že by požiar spôsobili lesníci alebo vojaci ako sa medzi ľuďmi šepká. „Príčiny požiaru sa budú vyšetrovať. Nikto sa nezranil a škody na našom majetku sú nulové, keďže oheň nezasiahol les. Teraz je pre nás podstatné, aby sme mali dostatok hasiva, keby sa plocha opäť rozhorela.“ Na mieste je do desať zásahových vozidiel. Na pomoc prišli hasiči a záchranári z Malaciek aj Bratislavy. Do prác sa zapojili aj vojaci.

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok