31. 10. 2014
Prežite pokojné sviatky

Tento víkend (1. – 2. novembra) nás čakajú azda najsmutnejšie sviatky v roku – Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých. Je to čas, keď sa nielen modlíme, ale intenzívne myslíme na tých, ktorí tu už s nami nemôžu byť. Je to čas, keď sa môžeme utiahnuť do ticha a aspoň v myšlienkach sa spojiť s našimi milovanými.

Podľa starých zvykov pomáha modlitba živých dušičkám očistiť svoje hriechy. Uvedený sviatok, ktorý ľudovo nazývame dušičky, by však mal byť aj o tom , aby sme si uvedomili, že každého z nás môže smrť zastihnúť kedykoľvek a kdekoľvek. A tiež o premýšľaní nad tým, či sme na ňu duchovne a prakticky pripravení. Počas najbližších sviatkov budú na mieste aj rodinné rozhovory o tradíciách a predkoch. Prežime ich teda pokojne a harmonicky.

V rámci preventívnych opatrení vyčlenila mestská polícia na sobotu i nedeľu osobitnú hliadku, ktorá bude venovať svoju pozornosť len cintorínom. Napriek tomu je vhodné, aby ste sa riadili odporúčaniami Policajného zboru SR  a aby ste s nimi oboznámili aj svojich rodinných príslušníkov a známych. Podozrivé správanie osôb môžete nahlasovať na bezplatnú tel. linku 159.

Text: N. Slobodová, foto: -tabu- (ilustr.)

Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok