6. 7. 2011
Premávka cez Pezinskú Babu je obmedzená

S dopravnými obmedzeniami musia počítať vodiči na horskom prechode Pezinská Baba. V niektorých úsekoch hrozí zosuv cesty. Doprava nad 7,5 tony je úplne vylúčená, s výnimkou pravidelnej autobusovej dopravy.
Na úseku je znížená maximálna povolená rýchlosť na 50 km/hod a v troch miestach je doprava presmerovaná do  jedného  jazdného pruhu, kde je riadená dynamickou svetelnou signalizáciou. Situáciu rieši vedenie Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci Okresnými riaditeľstvami Policajného zboru v Malackách a Pezinku a spoločnosťou Regionálne cesty Bratislava (RCB), ktorá spravuje cesty II. a III. triedy v kraji.
Bratislavský župan Pavol Frešo zdôraznil, že bezpečnosť premávky na pezinskej Babe je prvoradá, preto boli prijaté všetky nevyhnutné opatrenia na odbremenenie dopravy na tomto kritickom úseku.   
Zároveň uviedol, že osobnú aj pravidelnú autobusovú dopravu chcú zachovať. Ako župan zdôraznil, prvoradá je bezpečnosť, preto na odstránenie porúch na tomto dôležitom dopravnom spojení so Záhorím využijú všetky dostupné možnosti.  
Ako ďalej uviedol župan Pavol Frešo, podľa vypracovanej geologickej štúdie sú v kritickom stave viaceré úseky komunikácie. Na povrchu vozovky sa tvoria trhliny, zosúvajú sa niektoré úseky cesty, krajnice, zvodidlá aj násypy. Spoločnosť RCB preto urobila predbežné opatrenia, odstránili sa zemné nánosy, zaliali trhliny a na komunikácii sa umiestnilo dopravné značenie. Stav cesty spoločnosť Regionálne cesty Bratislava denne monitoruje. Finálny rozsah škôd aj opatrení bude známy až po vykonaní geofyzikálneho prieskumu, ktorý má byť ukončený v mesiaci júl 2011. Na základe neho bude následne vypracovaná projektová dokumentácia pre haváriou ohrozených úsekov cesty cez Pezinsku Babu.

-ts/bsk-

 

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok