4. 6. 2014
Práce sú ukončené. Na Břeclavskej ulici a Ulici 1. mája je krásny nový parčík.

Zastarané zelené priestranstvo na sídlisku na Ulici 1. mája a priľahlý parčík na Břeclavskej ulici sú už minulosťou. Mesto tam vďaka eurofondom vybudovalo moderný oddychový priestor.

Revitalizáciou vzniklo nové estetické a bezpečné miesto, určené na relax a rekreačný šport. Obe priestranstvá boli prepojené a vznikol súvislý areál, kde si svoje nájdu všetky vekové kategórie. Nachádza sa tam ihrisko,  prvky na cvičenie pre deti i dospelých, lavičky, prvky mestského mobiliáru a drobnej architektúry. Zrekonštruovaná je i  autobusová zastávka na Břeclavskej ulici, okolo kaplnky vzniklo zhromažďovacie miesto na pietne spomienky. Verejná zeleň je obnovená a doplnená, v parku bola položená nová zámková dlažba, opravené bolo osvetlenie. Moderné verejné priestranstvo dostalo aj bezbariérový vstup.

Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Bratislavský kraj. Celkové náklady projektu sú takmer 470 tisíc eur, mesto sa spolupodieľa piatimi percentami.

– text: M. Janotová, foto: S. Osuský –

Viac fotografií si môžete pozrieť na našom Facebookovom profile

opbk

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok