4. 6. 2014
Práce sú ukončené. Na Břeclavskej ulici a Ulici 1. mája je krásny nový parčík.

Zastarané zelené priestranstvo na sídlisku na Ulici 1. mája a priľahlý parčík na Břeclavskej ulici sú už minulosťou. Mesto tam vďaka eurofondom vybudovalo moderný oddychový priestor.

Revitalizáciou vzniklo nové estetické a bezpečné miesto, určené na relax a rekreačný šport. Obe priestranstvá boli prepojené a vznikol súvislý areál, kde si svoje nájdu všetky vekové kategórie. Nachádza sa tam ihrisko,  prvky na cvičenie pre deti i dospelých, lavičky, prvky mestského mobiliáru a drobnej architektúry. Zrekonštruovaná je i  autobusová zastávka na Břeclavskej ulici, okolo kaplnky vzniklo zhromažďovacie miesto na pietne spomienky. Verejná zeleň je obnovená a doplnená, v parku bola položená nová zámková dlažba, opravené bolo osvetlenie. Moderné verejné priestranstvo dostalo aj bezbariérový vstup.

Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Bratislavský kraj. Celkové náklady projektu sú takmer 470 tisíc eur, mesto sa spolupodieľa piatimi percentami.

– text: M. Janotová, foto: S. Osuský –

Viac fotografií si môžete pozrieť na našom Facebookovom profile

opbk

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok