3. 2. 2012
POZOR NA ZLODEJOV

Prepadli staršiu ženu v obci Kuchyňa

Vyšetrovateľ PZ v Malackách začal trestné stíhanie za zločin lúpeže. Neznámy muž vošiel do dvora rodinného domu 79-ročnej ženy v obci Kuchyňa a požiadal ju o prázdne sklenené fľaše. Potom, ako ho žena pustila do domu, ju udrel do hlavy. Odcudzil jej retiazku, prsteň, mobilný telefón a peňaženku. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. Zároveň upozorňuje starších občanov, aby si dávali POZOR NA RÔZNE PRAKTIKY ZLODEJOV, ktorí chcú ukoristiť majetok a  využívajú na to rôzne spôsoby. V žiadnom prípade nikoho, kto sa Vám predstaví aj menom a povie, že je zamestnancom nejakej spoločnosti nevpúšťajte do domu, či bytu.

Zlodeji sa vydávajú:
• za pracovníkov mestských úradov, poisťovní, elektrární, plynární a pod, ktorí Vám  prišli vrátiť preplatok, či zmerať nejaké hodnoty
• osobne žiadajú o pomoc (pri autonehode kamaráta, o pohár vody, zbierky na pomoc)
• telefonicky žiadajú o finančnú pomoc vydávajúc sa za Vášho príbuzného
• ponúkajú rôzny tovar.

Ak Vás oslovia cudzí ľudia a niečo od Vás žiadajú alebo Vám chcú niečo dať,   v žiadnom prípade ich nevpúšťajte do bytu. Ani vtedy, keď pôsobia veľmi milo a dôveryhodne. Snažte sa zapamätať si ich popis, oblečenie, prípadne vozidlo a ihneď to oznámte na políciu na bezplatné číslo 158.

– Okr. riaditeľstvo policajného zboru v Pezinku –

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok