28. 8. 2012
Požiar linky na triedenie odpadu

Večer 27. augusta došlo k požiaru v hale s linkou na triedenie odpadu v areáli spoločnosti A.S.A pri Zohore. Nikto neutrpel zranenia, príčiny požiaru ani výška škôd zatiaľ nie sú známe. Požiar sa vďaka protipožiarnym stenám nerozšíril von z haly.

Požiar si všimol približne o 19.00 h strážnik areálu. Okamžite zavolal hasičov, približne o pol hodinu už boli plamene uhasené. Hasiči potom zostali na mieste ešte do 23. hodiny, miesto kontrolovali aj termokamerou.

Príčiny požiaru vyšetrujú. Došlo k nemu v čase, keď bola linka na triedenie odpadu už odstavená a vyčistená. V ten deň sa na nej pracovalo len približne dve až tri hodiny.

Prevádzkovateľ uviedol, že zariadenie bolo po technickej stránke v poriadku, malo revízie a boli dodržané všetky bezpečnostné predpisy. Linka na triedenie odpadu takisto nebola zastaraná. Práve naopak. Spustená bola do prevádzky v roku 2010.

Linka na triedenie odpadu je vo vlastníctve mesta Malacky, ktoré na ňu získalo zdroje z eurofondov. Mesto si preto bude uplatňovať poistku. Výška škôd bude známa až po prešetrení  miesta požiaru znalcom.

Je v záujme mesta Malacky aj spoločnosti A.S.A., aby sa prevádzka linky čo najrýchlejšie obnovila.

– mija –

Viac fotografií aj fotografie linky pred požiarom nájdete na Facebooku.
triedička odovzdaná do užívania – 19. 3. 2010
triedička po požiari – 28. 8. 2012


Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok