4. 4. 2008
Poslanci mimoriadne zasadali

3. apríla sa v netradičnom čase (o 17.00 h) zišli mimoriadne poslanci MsZ, aby prerokovali viaceré body programu. Týkali sa najmä splnenia podmienok pre možnosť uchádzať sa o grantovú podporu. Zastupiteľstvo otvoril primátor Jozef Ondrejka slávnostne s prípitkom na víťazstvo Malaciek v ankete týždenníka Žurnál o slovenské mesto, v ktorom sa žije najlepšie. Pripomenul, že za týmto výsledkom je úsilie všetkých, ktorí mesto tvoria. Nielen vedenie mesta, poslanci, zamestnanci MsÚ, ale aj podnikatelia a občania. Tí každý deň prispievajú k ukazovateľom, ktoré Malacky vyniesli na piedestál.

Po otvorení a schválení programu primátor pre svoj zhoršený zdravotný stav odovzdal vedenie schôdze MsZ poslancovi Milanovi Valachovičovi a plénum opustil. Počas rokovania poslanci v oblasti odpadového hospodárstva podporili zámer založenia firmy s podielom mesta a spoločnosti A.S.A. Zohor na prevádzkovanie závodu na triedenie komunálneho odpadu. Halu lisovne druhotných surovín zafinancuje A.S.A. a bude umiestnená v katastri obce Zohor. Mesto sa bude uchádzať o finančné prostriedky na dodanie technologického zariadenia.

Poslanci ďalej schválili kofinacovanie projektu Po stopách Pálfiovcov s celkovými nákladmi 3 515 750 Sk. Pálfiovský kaštieľ však budú môcť podporiť aj ľudia. Poslanci totiž odobrili vyhlásenie dobrovoľnej zbierky na ochranu a obnovu tejto kultúrnej pamiatky, ktorá by mala trvať do 30. 4. 2009. V poslednom bode programu bol odsúhlasený návrh bezplatného prevodu štátu v správe MO SR na Mesto Malacky v celkovej výmere 11 346 m2.

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok