4. 4. 2008
Poslanci mimoriadne zasadali

3. apríla sa v netradičnom čase (o 17.00 h) zišli mimoriadne poslanci MsZ, aby prerokovali viaceré body programu. Týkali sa najmä splnenia podmienok pre možnosť uchádzať sa o grantovú podporu. Zastupiteľstvo otvoril primátor Jozef Ondrejka slávnostne s prípitkom na víťazstvo Malaciek v ankete týždenníka Žurnál o slovenské mesto, v ktorom sa žije najlepšie. Pripomenul, že za týmto výsledkom je úsilie všetkých, ktorí mesto tvoria. Nielen vedenie mesta, poslanci, zamestnanci MsÚ, ale aj podnikatelia a občania. Tí každý deň prispievajú k ukazovateľom, ktoré Malacky vyniesli na piedestál.

Po otvorení a schválení programu primátor pre svoj zhoršený zdravotný stav odovzdal vedenie schôdze MsZ poslancovi Milanovi Valachovičovi a plénum opustil. Počas rokovania poslanci v oblasti odpadového hospodárstva podporili zámer založenia firmy s podielom mesta a spoločnosti A.S.A. Zohor na prevádzkovanie závodu na triedenie komunálneho odpadu. Halu lisovne druhotných surovín zafinancuje A.S.A. a bude umiestnená v katastri obce Zohor. Mesto sa bude uchádzať o finančné prostriedky na dodanie technologického zariadenia.

Poslanci ďalej schválili kofinacovanie projektu Po stopách Pálfiovcov s celkovými nákladmi 3 515 750 Sk. Pálfiovský kaštieľ však budú môcť podporiť aj ľudia. Poslanci totiž odobrili vyhlásenie dobrovoľnej zbierky na ochranu a obnovu tejto kultúrnej pamiatky, ktorá by mala trvať do 30. 4. 2009. V poslednom bode programu bol odsúhlasený návrh bezplatného prevodu štátu v správe MO SR na Mesto Malacky v celkovej výmere 11 346 m2.

Ďalšie
Voľný čas
29. 9. 2023
Uzavretie Športového leta 2023 v bowlingu

Seniori z Denného centra v Malackách ukončili 5. ročník akcie Športové leto 2023 v bowlingu…

Zobraziť celý článok
Šport
27. 9. 2023
Okolo ringu:  boxerský maratón

Pred pár dňami sa vDubnici nad Váhom konal 8-hodinový maratón II. Slovenskej ligy boxu (SLB). V…

Zobraziť celý článok