8. 6. 2017
Pomôžte vyhrať Športovú akadémiu Mateja Tótha pre deti ZŠ Záhorácka

Základnú školu na Záhoráckej ako jedinú z okresu Malacky vybrali do pilotného projektu Športová akadémia Mateja Tótha. Projekt je určený pre deti 1. – 4. ročníka, ktoré budú od školského roka 2017/2018 rozvíjať svoje pohybové schopnosti a športový talent (2x týždenne po 60 minútach pod dohľadom kvalifikovaných trénerov s využitím prepracovanej metodiky a špeciálne navrhnutých pomôcok). Škola tiež získa certifikát Športová akadémia Mateja Tótha, a spojí tak svoje meno s celoslovenskou podporou mládežníckeho športu. Motiváciou pre deti je aj osobná účasť olympijského víťaza Mateja Tótha na vybranej hodine, resp. tréningovej jednotke.
ZŠ Záhorácka sa súčasne prihlásila do súťaže, prostredníctvom ktorej je možné vyhrať športovú akadémiu na celý školský rok pre 20 žiakov zdarma. Pomôcť škole môže každý. Prvým krokom je registrácia na stránke www.dobrybeh.o2.sk prostredníctvom Google či Facebook účtu alebo založením vlastného konta priamo na tejto stránke. Vyberiete si aplikáciu, napr. Runkeeper, s ktorou chcete behať, stiahnete si ju do svojho smartfónu a vytvoríte si v nej užívateľské konto, s ktorým sa prihlásite na stránku www.dobrybeh.o2.sk v procese registrácie. Následne si vyberiete okres Malacky, a teda aj ZŠ Záhorácka, pre ktorú budete súťažiť. Od tohto momentu je vašou hlavnou úlohou chodiť alebo behať. Svoje nabehané kilometre následne nahrávajte na svoje konto jednoduchým kliknutím. Systém ich prepočíta na body koeficientom nášho okresu stanoveným podľa počtu obyvateľov a pripočíta k ostatným výsledkom. Aj keď budete len chodiť, musíte mať v aplikácii Vášho mobilného telefónu zapnutú aktivitu beh – running, v prípade iného druhu aktivity sa Vami dosiahnutá vzdialenosť do systému neprenesie. Body za vaše behy môžete ešte zhodnotiť zdieľaním vašich behov na Facebooku alebo behaním počas špeciálnych dní. Víťazmi a výhercami bezplatnej športovej akadémie úradujúceho majstra sveta a olympijského víťaza v chôdzi, Mateja Tótha, sa stanú tri najúspešnejšie školy v každom kraji (najvyšším počtom dosiahnutých kilometrov, resp. bodov).
Súťaž trvá do 31. augusta. Zapojením sa urobíte niečo pre svoje zdravie a môžete pomôcť 20 žiakom zo ZŠ Záhorácka v Malackách získať Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý školský rok bezplatne. Preto behajte s nami, behajte pre dobrú vec a behajte pre Malacky!

P. Filip

Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok