11. 4. 2013
Pomôžte a vyhrajte

Jar už tradične odokryla  špinu a neporiadok. Sneh sa roztopil a ukázal, akí sme. Všade sa povaľujú odpadky. A to nielen jednotlivé kúsky, ale celé hromady. Odľahlé časti mesta, kríky, parky sú plné divokých nelegálnych skládok. V našom meste máme možnosť odvážať odpad zadarmo na odpadový dvor. Napriek tomu si niektorí z nepochopiteľných dôvodov stále vyberajú možnosť vyviezť odpad do lesa a znepríjemniť tak život všetkým svojim spoluobčanom. Tí, ktorí chodíme na prechádzky napríklad do Zámockého parku, k Trom dubom alebo do lesa za sídliskom Juh, vieme, o čom je reč.

22. apríl je celosvetovým Dňom Zeme. Mesto Malacky v tejto súvislosti vyzýva svojich občanov na vyčistenie si svojho okolia a mestské médiá pripravili pre usilovných SÚŤAŽ. Dajte nám vedieť, kedy a kde budete čistiť Malacky. My vás prídeme odfotografovať a z fotografií potom vyžrebujeme šťastlivcov. Získajú atraktívne ceny od sponzorov. V hre je okrem iného aj chutný obed, masáž, vstup do wellness centra, parmanentka na plaváreň, bowling, najlepšia pizza v meste, chovateľské či záhradkárske potreby.

Akcia je zameraná najmä na upratovanie a čistenie verejných priestranstiev, brehov potokov, parkov, ciest, odstraňovanie čiernych skládok odpadov, ale aj jednoduché čistenie pred školou či vlastným blokom. Zapojiť sa môžu jednotlivci, školy aj  podnikatelia. Každý, kto má záujem mestu v  tomto pomôcť, je vítaný. O svojej akcii nás vopred informujte na media@malacky.sk.

V prípade, že potrebujete pomôcť s odvozom vyzbieraného odpadu, dajte nám vedieť. Mestský úrad vám môže poskytnúť aj igelitové vrecia na odpad.

– text, foto: M. Janotová –

Ďalšie
Šport
30. 5. 2023
Záhoráci majú za sebou najúspešnejšiu sezónu. Tréner Ćirić: S 10. miestom nie…

Záhoráci obsadili v konečnej tabuľke extraligy 10. miesto, čo je ich doteraz najlepšie umiestnenie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok