16. 12. 2022
Poľovníci sa venovali mládeži

Poľovníci sú často vnímaní ako ľudia, ktorí sa vyžívajú v love zvierat. Kto sa však aspoň trocha vyzná v ich činnosti a povinnostiach, vie, že opak je pravdou. Poľovníci sa totiž starajú o zveľaďovanie svojich revírov, o zdravie a regulovanie počtu zveri a najmä o udržiavanie prirodzeného prostredia pre zver.

Byť poľovníkom neznamená mať len poľovný lístok, zelené oblečenie a zbraň. Je k tomu potrebná aj úprimná láska k prírode a najmä záujem obetovať jej ochrane veľkú časť svojho voľného času. Poľovníctvo sa často dedí v rodinách z generácie na generáciu.

V  sobotu 10. decembra zorganizovala miestna organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu v Malackách pre strelecké nádeje z Malaciek a okolia dopoludnie venované osvete poľovníctva, spojené s cieľom oživiť záujem mládeže o športovú streľbu. Mladí adepti na poľovníkov mali možnosť vyskúšať si aj  netradičné strelecké disciplíny.

Príjemne strávené dopoludnie na športovej strelnici v Malackách prinieslo mládeži množstvo nových informácii z oblasti poľovníctva a športovej streľby.

Text a foto: F. Hlavatý

Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok