16. 12. 2022
Poľovníci sa venovali mládeži

Poľovníci sú často vnímaní ako ľudia, ktorí sa vyžívajú v love zvierat. Kto sa však aspoň trocha vyzná v ich činnosti a povinnostiach, vie, že opak je pravdou. Poľovníci sa totiž starajú o zveľaďovanie svojich revírov, o zdravie a regulovanie počtu zveri a najmä o udržiavanie prirodzeného prostredia pre zver.

Byť poľovníkom neznamená mať len poľovný lístok, zelené oblečenie a zbraň. Je k tomu potrebná aj úprimná láska k prírode a najmä záujem obetovať jej ochrane veľkú časť svojho voľného času. Poľovníctvo sa často dedí v rodinách z generácie na generáciu.

V  sobotu 10. decembra zorganizovala miestna organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu v Malackách pre strelecké nádeje z Malaciek a okolia dopoludnie venované osvete poľovníctva, spojené s cieľom oživiť záujem mládeže o športovú streľbu. Mladí adepti na poľovníkov mali možnosť vyskúšať si aj  netradičné strelecké disciplíny.

Príjemne strávené dopoludnie na športovej strelnici v Malackách prinieslo mládeži množstvo nových informácii z oblasti poľovníctva a športovej streľby.

Text a foto: F. Hlavatý

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok