2. 4. 2014
Poľnú opäť čistili aj deti
Aktivistka Andrea Juhászová aj tento rok, rovnako ako vlani, zorganizovala spolu s niekoľkými mamičkami a deťmi čistenie Poľnej ulice v Malackách. Pre rokom spolu urobili veľký kus roboty a očividne mali z výsledku radosť. „Aj tento rok sa deti domáhali, že chcú ísť pomáhať pri čistení,“ povedala A. Juhászová, a keďže špiny sa vonku povaľuje dosť, dohodli si brigádu na sobotu 29. marca o 13.00 h.

“Mesto nám poskytlo rukavice aj vrecia na odpad, ktorých sme naplnili 28. Referát odpadového hospodárstva MsÚ prisľúbil pomoc aj pri odvoze nazbieraného odpadu,“ dodala. Upratovanie trvalo dve hodiny a dobrovoľne sa na ňom podieľali deti zo Základnej školy na Záhoráckej, ktorým patrí verejné poďakovanie.

A kto sú tí, čo si vyhrnuli rukávy a čistili svoje okolie? Eliška Jóbová 1. C (a jej mamka Zuzka), Gitka Koričárová  7. A, Anička Koričárová 4. B, Riško Spevák, Simonka Štorová  4. C, Pavlínka Juhászová  4. C, Andrea a Denis Juhászovci.

„Nedá mi však nenapísať, že na druhý deň ráno som si bola zabehať a vrecia s nazbieraným odpadom boli rozhádzané po poli a niektoré boli aj roztrhané,“ delí sa s nepríjemnou skúsenosťou aktivistka. Je smutné, že niekto takto zneváži prácu ľudí, ktorí dobrovoľne prišli pomôcť životnému prostrediu.

Text, foto: Andrea Juhászová
Ďalšie
Šport
7. 12. 2023
Máme majsterku Európy v karate

Doteraz najvýznamnejší športový úspech vhistórii Karate klubu TJ Strojár Malacky sa podaril…

Zobraziť celý článok
Školstvo
7. 12. 2023
Žiaci zo Štúrky pripravili prekvapenie

Druháci atretiaci Základnej školy na Štúrovej ulici dokázali, že vedia myslieť aj na iných…

Zobraziť celý článok