27. 8. 2007
Politológia dostala zelenú

Odborní garanti vysokoškolského štúdia politológie v Malackách v pondelok 27. 8. spolu s predstaviteľmi mesta vyhodnotili situáciu po uzávierke prihlášok na bakalárske a magisterské štúdium politológie v Malackách. Popoludní sa stretli s  prihlásenými študentmi na prijímacom konaní, kde každý zapísaný študent dostal vysokoškolský index a stal sa riadnym študentom prvej vysokej školy v Malackách.

Ide o externé pracovisko Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka so sídlom v moderných priestoroch podnikateľského inkubátora. Sobotňajšia uzávierka prihlášok definitívne potvrdila, že otvorené bude nielen bakalárske, ale aj magisterské štúdium, na ktoré sa spočiatku hlásil menší počet uchádzačov. Dovedna je prihlásených 148 uchádzačov, z toho 107 na bakalárske a 31 na magisterské štúdium. Medzi prihlásenými dominujú ženy, pričom najstaršia vo veku 53 rokov. Otvorenie vysokoškolského štúdia v Malackách mohol ohroziť len nedostatočný záujem študentov o ponúkané štúdium. Na otvorenie štúdia ich  stačilo 30 študentov, no prihlásených je takmer 150.

Výber odboru politológie zo strany mesta bol  podmienený tým, že toto štúdium nevyžaduje osobitné nároky na priestorové vybavenie špeciálnymi učebňami a laboratóriami. Ponúk na zriadenie vysokej školy v Malackách však bolo viac a pre budúcnosť sa mesto bude usilovať vytvotriť podmienky aj na otvorenie vysokoškolského štúdia s technickým zameraním.

Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok