18. 4. 2023
Pohyb bez bariér 2023 úspešne za nami!

Žiačky tanečného odboru Základnej umeleckej školy Malacky sa koncom marca zúčastnili na medzinárodnej súťaži v tanci POHYB BEZ BARIÉR 2023. Na tanečné vystúpenia v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke dohliadala 6-členná odborná porota.

Keďže to bola prvá súťažná skúsenosť našich zuškárok, víkend bol plný emócií všetkého druhu. Dievčatá pod vedením Kataríny Saňkovej a Lívie Spustovej  štartovali s troma choreografiami v kategórii National Dances – národné tance.  

S tancom Do karičky v juniorskej vekovej kategórii vybojovali 2. miesto. Rovnako strieborné boli aj v detskej vekovej kategórii s choreografiou Šijeme vrecia, šijeme. V hlavnej vekovej kategórii sa predstavili s tancom Horehronské dievčatá, ktorý zvíťazil.

Vďaka počtu získaných bodov za jednotlivé choreografie si žiačky vybojovali zároveň aj postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v máji v nemeckom meste Kalkar.

Pre nás všetkých to bola veľká skúsenosť. Žiačky videli množstvo iných choreografií, súborov, skupín, kostýmov či tanečných štýlov. Samy prišli na to, že vždy je čo zlepšovať a posúvať sa vpred.

Ďakujeme všetkým rodičom za pomoc pri odvoze, za podporu a pomoc v zákulisí počas súťaže.

Text a foto: ZUŠ Malacky

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok