18. 4. 2023
Pohyb bez bariér 2023 úspešne za nami!

Žiačky tanečného odboru Základnej umeleckej školy Malacky sa koncom marca zúčastnili na medzinárodnej súťaži v tanci POHYB BEZ BARIÉR 2023. Na tanečné vystúpenia v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke dohliadala 6-členná odborná porota.

Keďže to bola prvá súťažná skúsenosť našich zuškárok, víkend bol plný emócií všetkého druhu. Dievčatá pod vedením Kataríny Saňkovej a Lívie Spustovej  štartovali s troma choreografiami v kategórii National Dances – národné tance.  

S tancom Do karičky v juniorskej vekovej kategórii vybojovali 2. miesto. Rovnako strieborné boli aj v detskej vekovej kategórii s choreografiou Šijeme vrecia, šijeme. V hlavnej vekovej kategórii sa predstavili s tancom Horehronské dievčatá, ktorý zvíťazil.

Vďaka počtu získaných bodov za jednotlivé choreografie si žiačky vybojovali zároveň aj postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v máji v nemeckom meste Kalkar.

Pre nás všetkých to bola veľká skúsenosť. Žiačky videli množstvo iných choreografií, súborov, skupín, kostýmov či tanečných štýlov. Samy prišli na to, že vždy je čo zlepšovať a posúvať sa vpred.

Ďakujeme všetkým rodičom za pomoc pri odvoze, za podporu a pomoc v zákulisí počas súťaže.

Text a foto: ZUŠ Malacky

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok