17. 10. 2011
Pohodový LIVEPARK

Sobotňajší LIVEPARK 15. 10. v Malackách nebol len o alternatíve, ale aj o nových ľuďoch a nových pocitoch. Občianske združenie PATAPUF, zdá sa, vypĺňa prázdne miestečko a robí naše mesto prívetivejšie a príťažlivejšie novým spôsobom. Jednotlivé aktivity by možno nevzbudili ani tak zdanie výnimočnosti, ale skôr ponúknutý kontext, spôsob uvedenia a atmosféra.

Všetko spolu v správnych dávkach na nás dýchlo príjemným sobotným uvoľnením, ktoré neponúkalo len zábavu pre zábavu, ale iné uhly pohľadu. Prešli sme sa africkou Ugandou a vypočuli si svedectvo mladého muža, ktorého návšteva tejto chudobnej krajiny tretieho sveta zmenila tak, že v kúpeľni si odvtedy nesvieti a pri umývaní zubov zastavuje vodu. Vie, ako málo jej pri šetrnom zaobchádzaní stačí – a ako málo jej musí stačiť na inom konci sveta.

Inšpiratívny „fanatizmus“ pre čistotu a skrášľovanie prostredia sympaticky prezentovali dobrovoľníci, ktorí bez nároku na odmenu robia ušľachtilé veci pre svoju obec – Moravský Sv. Ján. Združenie EkoJany si od Vás vypýta len na materiál – o ostatné sa postarajú jeho členovia vo svojom voľnom čase…

Spoločenský dom sa plnil deťmi a ich rodičmi od popoludnia aj napriek tomu, že kúrenie nefungovalo a vládol tam chlad.
Zabudli však naň všetci, ktorých pohltila tvorivá nálada, pôsobivá ilúzia nevšednej galérie a napríklad aj účasť na vytváraní animovaného príbehu pod vedením Márie Slámovej-Gelingerovej, ktorý potom deti i dospelí tvorcovia mali možnosť vidieť v priamom prenose. Ako sa v Bratislave uvádzajú do spoločnosti mladé čučoriedky na bále v Redute – tu sa mladučké umelkyne chystali na zrejme prvú spoločnú vernisáž vo svojom meste. A my si uvedomujeme, že na umeleckú dráhu ich  vypúšťali práve naše súčasné uznávané malacké divy, ktoré na podujatí tiež nechýbali.

T. Búbelová

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok