17. 10. 2011
Pohodový LIVEPARK

Sobotňajší LIVEPARK 15. 10. v Malackách nebol len o alternatíve, ale aj o nových ľuďoch a nových pocitoch. Občianske združenie PATAPUF, zdá sa, vypĺňa prázdne miestečko a robí naše mesto prívetivejšie a príťažlivejšie novým spôsobom. Jednotlivé aktivity by možno nevzbudili ani tak zdanie výnimočnosti, ale skôr ponúknutý kontext, spôsob uvedenia a atmosféra.

Všetko spolu v správnych dávkach na nás dýchlo príjemným sobotným uvoľnením, ktoré neponúkalo len zábavu pre zábavu, ale iné uhly pohľadu. Prešli sme sa africkou Ugandou a vypočuli si svedectvo mladého muža, ktorého návšteva tejto chudobnej krajiny tretieho sveta zmenila tak, že v kúpeľni si odvtedy nesvieti a pri umývaní zubov zastavuje vodu. Vie, ako málo jej pri šetrnom zaobchádzaní stačí – a ako málo jej musí stačiť na inom konci sveta.

Inšpiratívny „fanatizmus“ pre čistotu a skrášľovanie prostredia sympaticky prezentovali dobrovoľníci, ktorí bez nároku na odmenu robia ušľachtilé veci pre svoju obec – Moravský Sv. Ján. Združenie EkoJany si od Vás vypýta len na materiál – o ostatné sa postarajú jeho členovia vo svojom voľnom čase…

Spoločenský dom sa plnil deťmi a ich rodičmi od popoludnia aj napriek tomu, že kúrenie nefungovalo a vládol tam chlad.
Zabudli však naň všetci, ktorých pohltila tvorivá nálada, pôsobivá ilúzia nevšednej galérie a napríklad aj účasť na vytváraní animovaného príbehu pod vedením Márie Slámovej-Gelingerovej, ktorý potom deti i dospelí tvorcovia mali možnosť vidieť v priamom prenose. Ako sa v Bratislave uvádzajú do spoločnosti mladé čučoriedky na bále v Redute – tu sa mladučké umelkyne chystali na zrejme prvú spoločnú vernisáž vo svojom meste. A my si uvedomujeme, že na umeleckú dráhu ich  vypúšťali práve naše súčasné uznávané malacké divy, ktoré na podujatí tiež nechýbali.

T. Búbelová

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok