17. 10. 2011
Pohodový LIVEPARK

Sobotňajší LIVEPARK 15. 10. v Malackách nebol len o alternatíve, ale aj o nových ľuďoch a nových pocitoch. Občianske združenie PATAPUF, zdá sa, vypĺňa prázdne miestečko a robí naše mesto prívetivejšie a príťažlivejšie novým spôsobom. Jednotlivé aktivity by možno nevzbudili ani tak zdanie výnimočnosti, ale skôr ponúknutý kontext, spôsob uvedenia a atmosféra.

Všetko spolu v správnych dávkach na nás dýchlo príjemným sobotným uvoľnením, ktoré neponúkalo len zábavu pre zábavu, ale iné uhly pohľadu. Prešli sme sa africkou Ugandou a vypočuli si svedectvo mladého muža, ktorého návšteva tejto chudobnej krajiny tretieho sveta zmenila tak, že v kúpeľni si odvtedy nesvieti a pri umývaní zubov zastavuje vodu. Vie, ako málo jej pri šetrnom zaobchádzaní stačí – a ako málo jej musí stačiť na inom konci sveta.

Inšpiratívny „fanatizmus“ pre čistotu a skrášľovanie prostredia sympaticky prezentovali dobrovoľníci, ktorí bez nároku na odmenu robia ušľachtilé veci pre svoju obec – Moravský Sv. Ján. Združenie EkoJany si od Vás vypýta len na materiál – o ostatné sa postarajú jeho členovia vo svojom voľnom čase…

Spoločenský dom sa plnil deťmi a ich rodičmi od popoludnia aj napriek tomu, že kúrenie nefungovalo a vládol tam chlad.
Zabudli však naň všetci, ktorých pohltila tvorivá nálada, pôsobivá ilúzia nevšednej galérie a napríklad aj účasť na vytváraní animovaného príbehu pod vedením Márie Slámovej-Gelingerovej, ktorý potom deti i dospelí tvorcovia mali možnosť vidieť v priamom prenose. Ako sa v Bratislave uvádzajú do spoločnosti mladé čučoriedky na bále v Redute – tu sa mladučké umelkyne chystali na zrejme prvú spoločnú vernisáž vo svojom meste. A my si uvedomujeme, že na umeleckú dráhu ich  vypúšťali práve naše súčasné uznávané malacké divy, ktoré na podujatí tiež nechýbali.

T. Búbelová

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok