21. 9. 2007
Podpora náhradným rodinám

Vo štvrtok 20. 9. sa v Malackách (ale napr. aj v Košiciach) uskutočnila zbierka na podporu náhradných rodín. Už tradične ju v septembri za pomoci 16 študentov Gymnázia na Ul. 1. mája koordinovala podpredsedníčka občianskeho združenia Domov v rodine s celoslovenskou pôsobnosťou Mgr. T. Lipková. Zbierka je schválená Ministerstvom vnútra SR a v celej SR potrvá až do 20. 1. 2008.

 

Myšlienka projektu – …aby každé dieťa žilo v rodine, sa však tento rok z úst študentov – pomocníkov príliš nešírila. Jeden zo štyroch mladíkov, ktorí robili pomyselný špalier pred vstupom na poštu, sa ozval: „Prispejte na detské domovy…“ Opak je však pravdou. Zbierka pomáha náhradným rodinám, ktoré si z klasických detských domovov berú neraz aj choré deti do náhradných rodín.

 

Symbolom zbierky je zaváraninový pohár – niečo, čo odchovanci z domovov nepoznajú a vôbec netušia, ako sa ovocie zavára. Forma laicky zalepeného pohára však podľa reakcií u viacerých ľudí vzbudila nedôveru. Na škodu veci je aj to, že po viacerých úspešných rokoch organizátori ešte nestavili na celoplošnú medializáciu zbierky tak, ako sa to deje pri ostatných zbierkach. Posilnilo by to jej dôveryhodnosť. Po sčítaní sumy vyzbieranej v Malackách sa dozvieme, či sa vyrovná tým z predchádzajúcich rokov. 

 

 

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok