21. 9. 2007
Podpora náhradným rodinám

Vo štvrtok 20. 9. sa v Malackách (ale napr. aj v Košiciach) uskutočnila zbierka na podporu náhradných rodín. Už tradične ju v septembri za pomoci 16 študentov Gymnázia na Ul. 1. mája koordinovala podpredsedníčka občianskeho združenia Domov v rodine s celoslovenskou pôsobnosťou Mgr. T. Lipková. Zbierka je schválená Ministerstvom vnútra SR a v celej SR potrvá až do 20. 1. 2008.

 

Myšlienka projektu – …aby každé dieťa žilo v rodine, sa však tento rok z úst študentov – pomocníkov príliš nešírila. Jeden zo štyroch mladíkov, ktorí robili pomyselný špalier pred vstupom na poštu, sa ozval: „Prispejte na detské domovy…“ Opak je však pravdou. Zbierka pomáha náhradným rodinám, ktoré si z klasických detských domovov berú neraz aj choré deti do náhradných rodín.

 

Symbolom zbierky je zaváraninový pohár – niečo, čo odchovanci z domovov nepoznajú a vôbec netušia, ako sa ovocie zavára. Forma laicky zalepeného pohára však podľa reakcií u viacerých ľudí vzbudila nedôveru. Na škodu veci je aj to, že po viacerých úspešných rokoch organizátori ešte nestavili na celoplošnú medializáciu zbierky tak, ako sa to deje pri ostatných zbierkach. Posilnilo by to jej dôveryhodnosť. Po sčítaní sumy vyzbieranej v Malackách sa dozvieme, či sa vyrovná tým z predchádzajúcich rokov. 

 

 

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok