5. 1. 2010
Podľa primátora bude rok 2010 ešte ťažší ako rok 2009
Rok 2010 bude podľa primátora Malaciek Jozefa Ondrejku pre mesto ešte ťažší ako bol rok 2009. Tento rok spôsobila finančná kríza mestu výpadky dane z príjmu fyzických osôb vo výške 16,5-percenta, v nasledujúcom roku sa odhadujú na 25 percent. “Budeme mať zložitejšiu finančnú situáciu, čo pocítia aj ľudia. Predpoklady hovoria, že v okrese Malacky príde o prácu asi 700 ľudí. Poznačí to celkovú situáciu, zhorší sa bezpečnosť v meste i v okrese, ľudia budú nervóznejší. Všetko bude ťažšie,” uviedol pre agentúru SITA J. Ondrejka.

Mesto však napriek tomu plánuje dokončiť v nasledujúcom roku niektoré väčšie projekty. “Rozpočet mesta je vyrovnaný a neplánujeme nijaké akcie, ktoré by neboli kryté financiami,” zdôraznil Ondrejka. Dokončiť by sa mala napríklad rekonštrukcia časti interiéru Pálfiovského kaštieľa. Na stavebné práce na jednom krídle kaštieľa je vyčlenených viac ako 443-tisíc eur.

Dokončiť by sa mala tiež výstavba nájomných bytov na Jánošíkovej ulici. Tá sa začala na jeseň tohto roka, pribudnúť by tak malo päť bytových domov so 110 bytmi. Zároveň by sa mala začať budovať na mnohých miestach chýbajúca kanalizácia, na ktorú získalo mesto peniaze aj z eurofondov. Malacky dostali zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) úver na výstavbu nájomných bytov vo výške 3,516 mil. eur pri úrokovej sadzbe 1 %, ako aj nenávratný finančný príspevok 14,8-tisíc eur. Malacky v dotácii žiadali aj peniaze na infraštruktúru. Celková suma poskytnutej dotácie je 1,4 mil. eur.

-sita-
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok