19. 2. 2013
Podávanie prihlášok už iba do stredy

Už iba do stredy 20. februára majú žiaci základných škôl čas na podanie prihlášok o štúdium na umeleckých, športových či bilingválnych stredných školách. Uchádzači o štúdium musia najneskôr dovtedy odovzdať riaditeľovi svojej základnej školy jednu alebo dve prihlášky na takýto typ štúdia. Povinnosťou riaditeľa školy je ich zaslanie na jednotlivé stredné školy a to do 28. februára 2013.

Samotné overovanie športových, talentových alebo iných špeciálnych schopností a zručností uchádzačov sa uskutoční v zákonom určenom období od 25. marca do 15. apríla 2013. Konkrétny termín si však určuje každá škola individuálne.

Aktuálne informácie o možnostiach štúdia a počtoch prijímaných uchádzačov na jednotlivé stredné školy sú k dispozícii na web stránke Ústavu informácií a prognóz školstva – Školského výpočtového strediska v Michalovciach http://old.svsmi.sk/is/ss/nams/index.asp Kritériá na prijímanie na stredné školy sú uverejnené na web stránke ÚIPŠ – Školské výpočtové stredisko v Liptovskom Mikuláši http://www.kriteria-nove.svslm.sk/

Text: -ts-; foto: archív mm 

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok