28. 2. 2017
Pobočka pošty na Juhu: dočasný kompromis mesta a Slovenskej pošty
Slovenská pošta (SP), ktorá nedávno oznámila svoj zámer zatvoriť pobočku na sídlisku Juh, opätovne požiadala o stretnutie s vedením mesta.  Zástupca SP zopakoval, že hlavným dôvodom sú ekonomické výsledky, keďže spomínané pracovisko generuje ročnú stratu 12 tisíc eur. „Pošta na Juhu obsluhuje významnú spádovú oblasť. Jeho obyvatelia si zaslúžia bývanie na slušnej úrovni 3. tisícročia,  k čomu patria aj služby. Prípadným zatvorením pobočky SP by sa životný komfort znížil. So zámerom zatvoriť ju naďalej nesúhlasím, ale vítam snahu Slovenskej pošty k stabilizácii tejto prevádzky,“ zopakoval svoje výhrady primátor Malaciek Juraj Říha.

Obe strany napokon pristúpili k dočasnému kompromisu: pobočka na Štúrovej ulici bude mať upravené otváracie hodiny tak, aby vyšla v ústrety klientom, ktorí sa vracajú z práce podvečer, resp. večer. V najbližších mesiacoch bude otvorená v pondelok až piatok v čase od 12:00 do 19:00. Túto zmenu musí ešte schváliť regulačný úrad, pričom jeho rozhodnutie sa očakáva približne o mesiac. Jozef Kiss, riaditeľ úseku pobočkovej siete a retailového predaja SP: „Počas tohto prechodného obdobia budeme hľadať obchodného partnera, ktorý by mohol prevádzkovať spomínanú poštovú pobočku ako Poštu Partner.“

Ak sa ekonomické výsledky pošty na Juhu nezlepšia ani po úprave hodín a nenájde sa ani nový obchodný partner z radu malackých podnikateľov, Slovenská pošta je pripravená požiadať regulačný úrad o potvrdenie jej zrušenia. Všetkých obyvateľov sídliska Juh a spádovej oblasti preto vyzývame, aby v maximálnej miere využívali pracovisko na Štúrovej ulici. Na jednej strane tak odľahčia extrémne vyťaženej pobočke na Zámockej a na strane druhej pomôžu zlepšiť ekonomické výsledky svojej pošty na Juhu, čo môže v konečnom dôsledku znamenať jej zachovanie.

Text: Ľ.Pilzová, foto: S. Osuský
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok