4. 11. 2021
Po dvoch prehrách prišlo víťazstvo
Futbalisti FC Žolík Malacky si v ostatných troch kolách v tretej lige pripísali jediné víťazstvo. Najskôr prekvapivo zaváhali na ihrisku nováčika z Vrakune 1:2, potom doma nestačili na Raču 0:2. V 13. kole však zvíťazili v Kalinkove presvedčivo 4:1.
V zápase sa všetko podstatné udialo v druhom polčase, ten prvý nepriniesol ani jeden gól. Malačania otvorili skóre zásluhou Filipa Kusalíka v 51. minúte, ďalšie presné zásahy s blížiacim sa koncom stretnutia pridali Branislav Martinka, Dominik Dohnanský a Michal Lipták. Za domácich na 1:4 korigoval v nastavenom čase Peter Majerčák.
Malačanom sa vďaka dvom prehrám vzdialili popredné mužstvá, no aj tak sú dve kolá pred koncom jesene na obstojnom 6. mieste, majú 25 bodov. Na lídra, FK Slovan Ivanka pri Dunaji, strácajú 9 bodov. Druhá je Rovinka s 32 bodmi, tretia Rača s 30 bodmi. O posledné miesto sa delia Lokomotíva Devínska Nová Ves a Nová Dedinka, ktoré získali 4 body.
Práve s Devínskou Novou Vsou sa Malačania stretnú v najbližšom ligovom stretnutí, tím z periférie Bratislavy privítajú v nedeľu 7. novembra o 13.30 h. Jesennú časť zakončia v nedeľu 14. novembra v Tomášove.

Text: M. Binčík, foto: FC Žolík Malacky